Menu

LG G4: Kvalitní fotoaparát a režim pro profesionály (video)

Společnost LG je na koni – od modelu G2 razantně vzrostla popularita smartphonů této společnosti a zdá se, že ke zlepšení situace pomůže i očekávaný model LG G4. Jihokorejská společnost zvolila odlišný způsob propagace své nadcházející vlajkové lodi a kousek po kousku nás láká na nejlepší vlastnosti ještě před tím, než bude přístroj vůbec představen. Již modely LG G2 a G3 ukázaly, že špičkový smartphone lze pořídit již za cenu okolo 12 tisíc korun, což konkurence prozatím nezvládá. O novém modelu LG G4 jsme vás informovali například zde, kde nám byly prozrazeny téměř kompletní specifikace. Hodně se bude mluvit také o 16MPx fotoaparátu, který má představovat jeden z nejlepších fotoaparátů v mobilních telefonech na světě. Na ten nás láká i nové video, ve kterém vystupuje profesionální fotograf Colby Brown. Ten vysvětluje, že díky světelnosti f1.8 lze pořizovat skvělé fotografie i za snížených světelných podmínek, fotoaparát navíc sám pozná, zda jste v interiéru, nebo zda fotíte pod širým nebem, a automaticky přizpůsobí barevné podání. Chybět nemůže ani režim pro zkušené fotografy, který vám umožní měnit například hodnotu ISO, čas uzávěrky a  vyvážení bílé.

Nemůžeme se dočkat, až si LG G4 vyzkoušíme v redakci. Bude opravdu tak skvělý, jak se nás LG snaží přesvědčit?

zdroj: androidcentral.com

 

Komentáře

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

21.4.2015 20:30

Dnes jsem fotil s Galaxy 6. Měl by mít nejlepší fotoaparát, jaký se v současných telefonech nachází. Když jsem to srovnal s obyčejným kompaktem od Canonu za 5x menší cenu. Fotky venku z mobilu ušly, ale jen proto že bylo Slunečno. Fotky v interiéru hrozné, za pohybu díky objektivu o velikosti čočky zkreslené, za jízdy otřesné a teď když už zapadlo Slunce to šumí více než kompakt za 2000,- Kč. Bylo by fajn mít telefon co umí fotit a ještě ke všemu točit kvalitní videa, ale ať se LG nebo kdokoliv jiný papírově snaží sebevíc, bude to prostě hrozné. Bohužel, dětem na selfie a lidem ve středním věku na dovolené v Chorvatsku s prckem co si zrovna ublinkl na momentce to asi bude stačit … ve spojení s výsledkem v AnTutu to bude dostatečně kompenzovat chybějící centimetrový průměr do velikosti přirození.

Petr Rolf

z aplikace
21.4.2015 20:42

:-D Ta poslední část byla docela trefná

loko

loko

21.4.2015 20:58

faktuz…: není to tak hrozné. Některé mobily fotí docela dobře. A hlavně – telefon má člověk neustále u sebe. Sám mám zrcadlo se slušným objektivem, ale jak často to člověk použije? Na běžné focení mi telefon stačí…

ohledně článku: Když už chtějí mít “režim pro profesionály”, nechápu proč neumožní fotit RAW snímky.

mimar48

21.4.2015 21:25

Škoda, že podle “FAKTUZ…” patřím mezi ty idioty ve středním věku s rodinou, kterým stačí na momentky z dovolené mobil :)
Ostatně i pro kvalitu fotomodulu jsem sáhl po Note 4, kompakt používám, až když chci nějak výrazněji vytáhnout detail nebo ladit kompozici.
No jo, no, těžko teď budu někomu vysvětlovat, že pindíka mám tak akorát a že výsledky v AnTuTu jsou mi absolutně ukradené…

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

21.4.2015 21:28

loko: Ale jo, ono to fotí docela dobře … na tu funkci proč jsou v mobilu asi stačí a dobře že tam jsou. Jenže ve výsledku to drtivá většina lidí ani v tom telefonu neumí používat a já mám pak co dělat, abych své přátele v jejich odrazech ze zrcadel koupelen vůbec rozeznal.
ps: Raw v mobilu je stejně vtipný pojem jako optická stabilizace obrazu. Stačí s Galaxy S6 zahýbat a uvidíte jak obraz plave až je z toho člověku nevolno. A to je v současnosti asi nejlépe vybavený “objektiv” v mobilu na trhu.

Fade

21.4.2015 21:31

Loko: Měla by prý mít Camera API 2.0, takže RAW bude umět. Stejně jako RAW umí i G2 pomocí aplikace Mi2Raw. DNG lze otevřít v mobilním Photoshopu. Fotky jsou potom nesrovnatelně lepší, ale zase se s tím člověk musí štvát bokem v jiném programu a nestačí mu jen cvaknout a mít.

Ted

Ted

z aplikace
21.4.2015 21:43

Mohu se zeptat k čemu vám je mobil s focením v raw formátu?! Co vím tak to donedávna byla výsada profesionálních DLSR a stejně šlo o to že fotky vypadaly líp možná tak vytištěný na papíře a že fotky zabíraly o něco víc místa v paměti.

pavoukandre

z aplikace
21.4.2015 21:46

to bude fotak co bude skvele fotit tmu.

matyasrr

z aplikace
21.4.2015 22:25

Fakthaluz: Asi mám mezery. Co tedy znamená optická stabilizace? :D Měl jsem za to že eliminuje mikrootřesy, aby
obraz docílil toho “plavání”. Nebo si to s něčím pletu?

kerb

kerb

21.4.2015 22:51

Ted: I u mobilu jde o to že RAW uchová víc obrazové informace a člověk který má čas a schopnosti si s tím pak může vyhrát a očesat to podle oka, zatímco když to bude dělat elektronika automaticky tak to bude dělat nejspíš pořád stejně a tak ty fotky budou jednou vypadat dobře a jednou strašně

Petr

Petr

22.4.2015 0:54

Takže je vidět, že o focení toho víte hodně málo a žádný mobil Vám neumožní fotit jako dslr, jelikož podstatná výhoda je velikost čipu. Mohli byste mít objektiv se světelností 1.0 a stejně Vám to nepomůže. Ale je super, že konečně napadlo někoho umožnit manuální režim.

anonforever550

anonforever550

22.4.2015 7:07

Tak to chci vidět. Už se těším až ho odzkoušíte.

Ted

Ted

22.4.2015 8:50

Ale vždyť to RAW v mobilech je úplně k ničemu, když potřebuješ fotit profesionálně nebudeš jak pako pobíhat s mobilem v ruce, ale koupíš si alespoň nějaký digitál/kompakt případně levnější dlsr. Takhle to bylo, takhle to je a ještě nějakou dobu bude, protože zatím žádný mobil nedokáže vyfotit kvalitní profesionální snímek s tak malými a sice kvalitními čipy. A mimochodem porovnával jsem fotky starého Nikonu D5000 a fotky z nových “fotomobilů” a až na to, že D5000 nestačily pixely, protože je to už starší kousek v kvalitě kompozice se určitě bude moc měřit i s LG G4. Tím samozřejmě nechci G4 nějak shazovat, protože si jí hodlám koupit, ale chci se dostat k tomu, že RAW v mobilech je prozatím taková dobytčárna navíc pro blbečky.

loko

loko

22.4.2015 9:22

k tomu RAWu. Proč by ho telefon mít nemohl? zbytečné to není. Řekněme, že chci vyfotit nějakou nečekanou pěknou scénu a chci z ní vytežit co nejvíc. Tak to vyfotím do RAW a doma upravím na PC.Nebude to bůhví co, ale pořád lepší než nějaký cvak. Ikdyž samozřejmě na nějaké “selfíčka puberťaček” atd. to je na nic

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

22.4.2015 11:05

matyasrr: Optická stabilizace je na mobilních telefonech s čipem o velikosti zrnka hrachu spíše legrace. Třepe se to, mnohdy je to přikresleno i softwarově (což je horší jak kdyby se to celé chvělo).
2 Petr: Marně se tady snažím už půl roku vysvětlit lidem, že technologie ještě nejsou tak daleko, aby mobil za 30 000,- Kč fotil a natáčel video alespoň z 1/2 tak dobře, jako digitální kapesní kompakt za 4000,- Kč.

Ted

Ted

22.4.2015 14:02

Achjo jak kdyby hrách házel na zeď. RAW co vím tak není o EXTRA kvalitě fotky, ten chip je furt stejný a nedokáže vykouzlit fotku jak z NIKONU D4s. Další musím dát za pravdu jednomu komentátorovi, který o tom psal. ANO, RAW formát ukládá hrubou fotku čili všechny “informace”, zatímco JPG je při dalších úpravách ztrátový. A co ještě, RAW díky tomu že umí snímat 12 až 14 bitů – záleží na snímači, tak může zaznamenávat víc jasových úrovní, takže třeba přepaly ve formátu JPG by mohl být v RAW viditelné. Ale ve výsledku to znamená, že fotka bude světlejší s menší úrovní kontrastu. Ale když už chce někdo fotit profesionálně nebo přiměřeně dobře, tak si normální člověk koupí foťák a fotí si v RAWu na foťáku, kde ty změny budou vidět a né na mobilu, když je to jen taková napodobenina RAWu a ve skutečnosti to tu fotku vylepší jen o desetiny a možná nějaké to procento k dobru.

Ted

Ted

22.4.2015 14:07

Musím dát za pravdu “FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT”. Blbečci si dneska myslí, že se se mnou budou moci hádat o tom že jejich mobil například SG S6 bude fotit a natáčet lépe než dnešní low-endové DLSR nebo kompakty. Ale je lepší se nehádat s podprůměrně inteligentníma spoluobčanama, protože chytřejší ustoupí. A blbeček má alespoň radost, že si může stát za tím, že jeho zbytečně předražená a méněcenná (stejně jako on) hračka za něco stojí.

Blacksheep.CZ

22.4.2015 18:17

No nevím. Mám Lumii 920 a stabilizace je znát. Žádné plavání na videu nepozoruji a rozhodně je lepší než na kompaktu.

Tomáš

Tomáš

22.4.2015 18:34

Mám LG G2 a optická stabilizace je fajn. Není to sice nic světoborného, ale video z mého telefonu se aspoň celou dobu netřepe..narozdíl od videa z mobilů, které ji nemají.

Tomáš

Tomáš

22.4.2015 18:37

A ta nižší hodnota světelnosti je každopádně zlepšení. Nikdo nečeká, že to bude fotit jako kompakt, ale na momentky bude super.

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
22.4.2015 19:01

Petr: konečně někoho napadlo umožnit manuální režim? Tak Sony to napadlo už dávno.

Radim

Radim

22.4.2015 19:02

Trapi me jen jedna vec u LG G4 a to procesor 808 to bude asi slabota.Myslim ze muj Nexus 5 s procesorem 800 je i rychlejsi na 32 bitech jak 808 na 64 bitech.Jak to vidite vy?

loj

loj

22.4.2015 20:13

Dneska jsem obešel několik prodejen a vyzkoušel si následující modely:

Note4 : zepředu vcelku ok, zezadu hrozný plastový cover, stylus považuji za zbytečný, po hw stránce je zřejmé, že se jedná o výkonný telefon, ale v praxi to lze poznat jen při práci v aplikaci, menu se seká, animace trhané.

Fotoaparát dělá pěkně fotky, ale trvá delší dobu než zaostří oproti iphonu 6, navíc několik fotek bylo rozmazaných, i když objektivně nebyl důvod, u mobilu za 20k bych od foťáku čekal více

Galaxy S5:
menu se trhá mnohem víc než u Note4, foto žádný zázrak, za ty peníze a s ohledem na to, že se má jednat o loňský vlajkový model zklamání, fakt není o co stát, dojem z SGS5 by odpovídal ceně, kdyby stal cca 10k.

Sony Z3: Ze všech mobilů, které jsem vyzkoušel dělá fotky s nejhoršími detaily, avšak oproti Note4 a SGS5 se mi nepodařilo udělat žádnou mázlou fotku, tím rozhodně oba telefony převyšuje, protože se Vám s ním podobně jako s iPhonem fakticky nepodaří zkazit fotky. Na sociální sítě a focení momentek je kvalita více než dostatečná.
Start fotoaparátu je překvapivě ze všech testovaných mobilů nejpomalejší. Samotné fotky už dělá přesvědčivě, i když ne tak rychle jako iPhone 6. Focení je doprovázeno nepříjemným zvukem závěrky, nezjišťoval jsem, jestli se dá deaktivovat. V někferých recenzích jsem četl, že má mít skleněná záda. To však neni pravda zadní kryt je plastový, i když sklo úspěšně imituje.
Pohyb v menu je plynulý, celkový dojem z mobilu vynikající oproti oběma Samsungům.

iPhone 6 a 6 Plus
Oba dva fotí perfektně, ani u jednoho se mi nepodařilo udělat mázlou fotku. Detaily sice nejsou tak dobré jako na Meizu MX4 současně jsou o něco lepší než na Sony Z3. Start fotoaparátu rychlý.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

22.4.2015 21:02

2 Blacksheep.CZ: To, že nepozoruješ plavání neznamená, že obraz neplave. Zejména Nokie, bohužel, jsou v tomhle směru tragické a 920 jsem sám měl možnost vyzkoušet, byť jsem Windows Phone v současné verzi velkým odpůrcem.
Mr. Arakin: Sony je náhražka telefonu a software na focení je jako omalovánka v notové osnově, prostě k ničemu. Nicméně, manuální režim zde měly chytré telefony už před 5 lety a nestály moc. Problém je ten, že lidé nejsou nároční a tak se zde na webu dočítáme o novinkách, které zde však již byly před 5 lety, ale nějak se na ně zapomnělo a výrobci na to prdí. .

loj

loj

22.4.2015 22:04

doplnění:
Nejrychlejší start foťáku, tak i fakticky žádný mázlý fotky na první pokus má iPhone6.

Přidám 3 fotky z Meizu MX4, foceno sw Open Camera, kvalita nastavená na 95%. Fotky originální. Defaultní fotoaparát má navíc solidní burst mode, neumí však v mé verzi gps tagy. Open Camera umí GPS geotaging, start je rychlý skoro stejně jako defaultní aplikace a pořízené fotky jsou podle subjektivního pohledu kvalitnější. Navíc zabírají při plném rozlišení jen 3 až 4 Megabyte. Defaultní aplikace kolem 6 MB. Google fotoaparát pro změnu při stejném rozlišení 2MB, subjektivně dělá nejhorší fotky (nejvyšší míra komprese).

OC:
https://www.dropbox.com/s/fnk51oesg4u4ete/IMG_20150422_172050.jpg
https://www.dropbox.com/s/p60z7m59u8umvig/IMG_20150422_172117.jpg
https://www.dropbox.com/s/alpm9la1lha81qj/IMG_20150422_172300.jpg

Raidenj

Raidenj

22.4.2015 23:20

používam nokii 1020 na focení a jsem naprosto spokojen s momentkama a tím co zrovna chci vyfotit … :D

Ted

Ted

23.4.2015 16:17

Ale skoro každej vám tady s prominutím se*e na nokii, její hvězda už dávno vyhasla a teď se chová stejně jako zborcená hvězda jen do sebe pohlcuje víc a víc financí, ale ty se stejně vytratěj do prázdnoty. Nokii už odzvonilo a poslední snahy o obnovu jsou spíše v posledním tažení vůči obrovské konkurenci. Museli by drasticky změnit strategii, což se nestane! ;)

Blacksheep.CZ

24.4.2015 18:52

Co pak ti udělala Nokie? Mě Taky naštvali, že do ní nacpali WP, ale pro mně to byly vždycky nej telefony. Jak říkám, mám jí pouze a právě kvůli fotu a videu. Nebýt toho, šla by hned pryč. I když se WP údajně vyvíjí, tak já už ho nechci. Otřesný systém, Apple mne nezajímá, takže jedině Android. Ale zatím jsem nenašel mě vyhovující náhradu.

Blacksheep.CZ

24.4.2015 18:54

2 FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT: Schválně mi doporuč foun s lepší kamerou a plynulým Androidem. Nechám si poradit, ale jak jsem psal, žádný mně nenadchl.

RSS (komentáře k článku)