Lenovo kupuje od Googlu Motorolu – čínský výrobce míří na vrchol?

00221917e13e11a8f59004

Jistě si každý vybaví okamžik, kdy před dvěma roky společnost Google odkoupila mobilní divizi společnosti Motorola za 12,5 miliardy dolarů. Od té doby se spekulovalo, co z této akvizice nakonec vzejde. Mnozí doufali, že Google zužitkuje zkušenosti Motoroly s hardwarem a přístroje Nexus vzejdou právě z továren této společnosti. Nestalo se tak a nejspíše už ani nikdy nestane – Google se totiž rozhodl Motoroly zbavit a nejspíše jediné, co akvizice přinesla, byla spousta patentů.

Do hry vstupuje stále sílící společnost Lenovo, která odkoupí Motorolu za 2,91 miliardy dolarů. Tedy alespoň to hlásí zahraniční weby, které upozorňují, že k ohlášení této skutečnosti by mělo dojít v nejbližších hodinách. Tuto informaci potvrdil i Larry Page na oficiálním blogu.

motorola-newsmate

Co to znamená pro Lenovo? Tento výrobce ještě více posílí svou pozici mezi výrobci mobilních telefonů, ale hlavně získá společnost, která má s mobilními přístroji mnoho zkušeností. Vypadá to, že se tento čínský výrobce velmi snaží propasovat mezi největší výrobce mobilních telefonů na světě a třeba brzy bude dýchat na záda Samsungu. A vlastně – proč ne?

zdroj: theverge.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)