Google chce po firmách, aby vytvořily klony Google Home

Google Home

Již za několik dnů se dočkáme odhalení novinek od společnosti Google. Jedna z nich bude i Google Home, chytrý reproduktor, o kterém bychom se měli dozvědět mnoho nového. A vypadá to, že nebude jediný, Google má ambiciozní plán, jak ovládnout trh.

Google Home: Dočkáme se i oficiálních klonů?

Největším rivalem je pro Google momentálně Amazon Echo, který už se nějakou dobu prodává. Aby jej co nejrychleji dohnal, začal se Google domlouvat s výrobci hardwaru na zařízeních, které budou fungovat úplně stejně jako Google Home.

https://www.youtube.com/watch?v=2KpLHdAURGo

Klíčové detaily byly prozrazeny celkem 50 výrobcům, které by Google rád viděl jako výrobce chytrého reproduktoru. Prvního odhalení od těchto výrobců, se můžeme dočkat již příští rok v létě, takže Google bude mít hodně času propagovat svůj vlastní reproduktor.

Pro připomenutí, Google Home je malý reproduktor, který má v sobě zabudovaný mikrofón. Ten reaguje na různé hlasové příkazy od přehrání hudby, až po zjištění dopravní situace. Představen byl na Google I/O 2016, kde se ukázalo i video. Demonstrace na živo jsme se zatím nedočkali, ale dá se očekávat, že se ukáže 4. října. Mozkem reproduktoru je Google Assistant, kterého si už může každý vyzkoušet v aplikaci Google Allo.

Přemýšlíte o koupi chytrého reproduktoru?

zdroj: variety.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)