Je na obzoru iPhone killer?

nexusprime2

Před pár dny Apple představil nástupce iPhone 4. Mnozí z nás jistě očekávali naprosto nový telefon, který by znovu udával tempo, jak jsme tomu byli zvyklí u předchozích modelů. To se samozřejmě nestalo a veřejnost spatřila iPhone 4S, jejž je samozřejmě velice výkonný (Dvoujádrový procesor 1,2 Ghz, dvoujádrový grafický chip), ale tím téměř všechny inovace končí. Nový produkt od Applu dokonce ani nedostal 4G a to už není ani zklamání, když vezmeme v potaz, že ostatní výrobci už nabízejí zažízení podporující 4G sítě a rozrůstající se pokrytí v západním světě, jako spíše chyba.

 

Vše by se dalo „Esku“ prominout, pokud by ovšem nepřišli (zatím nepodložené, ale snad pravdivé) informace o novém vládci tabulek. Tímto vládcem nemůže být samozřejmě nikdo jiný, než očekávaný Nexus Prime.

Podle informací získaných serverem GSMarena se máme na co těšit:

 

  • 1.5GHz dual-core processor (nejspíše Exynos)
  • PowerVR SGX543MP2 GPU (stejný jako v iPad 2)
  • 2050mAh battery
  • Super AMOLED @ 1280×720

 

Netřeba dodávat, že podpora sítí LTE a NFC chip budou samozřejmostí. Může se pak někdo divit propadů, akcií Applu a fanouškům, odpůrcům i odborníkům, že iPhone 4S považují za fiasko? Odpovím si sám – ne, nemůže. Všichni jsme u Applu byli zvyklí na jiný standard. Tato skutečnost může znamenat jen tři věci: 1) Apple po odchodu mistra Jobse ztrácí nápady a hlavně dech. 2) Samsung ve spolupráci s Googlem naopak nábírá nezastavitelné tempo. 3) iPhone 5 nebude představen až za rok, ale mnohem dříve. Poslední možnost už je samozřejmě velice spekulativní a nejspíše taky naprosto nepravděpodobná.

Znovu se dopistím lehké spekulace, poněvadž si opravdu myslím, že Nexus Prime bude trefa do černého, a bude lámat rekordy v počtu prodaných kusů. Je samozřejmě naprosto jasné, že iPhone má své skalní fanoušky, kteří ho ani nadále nehodlají opustit, ale určitě existuje spousta uživatelů kupujících hlavně podle parametrů. Právě toto by mohlo Nexusu hrát do karet a mohl by se stát zatím bájným „iPhone killerem“. V každém případě se snad každý věrný fanoušek Androidu nemůže dočkat konečného představení dalšího Nexuse.

 

Zdroj: GSMarena

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)