Huawei na 15. dubna něco chystá, představí novou P8?

Huawei-Ascend-P8

Společnost Huawei začala rozesílat pozvánky na událost, která se bude konat 15. dubna v Londýně. Byť samotná pozvánka neprozrazuje mnoho, s největší pravděpodobností na této londýnské akci dojde k představení dlouho očekávaného chytrého telefonu Huawei P8. Ten reprezentuje přímého nástupce stylového Ascendu P7, výrobce však u tohoto modelu již upustil od označení “Ascend”.

huawei P8

Huawei P8 bude s vysokou pravděpodobností disponovat 5,2palcovým displejem o Full HD (1920 x 1080 px) rozlišení a 3GB porcí operační paměti RAM. Jedním z velkých lákadel tohoto telefonu pravděpodobně bude chipset HiSilicon Kirin 930 z vlastní produkce společnosti Huawei, ten se nalézá například také v nedávno představeném phabletu MediaPad X2. V P8 by se tak mělo nacházet 64bitové big.LITTLE osmijádro se 4 výkonnými jádry Cortex-A57 a 4 úspornými jádry Cortex-A53. Interní úložiště by mělo mít kapacitu 32 GB a baterie by měla nabídnout 2600 mAh. Hlavní fotoaparát bude pravděpodobně oplývat 13 megapixely a optickou stabilizací obrazu (OIS). Ve hře je ovšem také použití skeneru otisků prstů, keramické unibody konstrukce nebo dvojice fotoaparátů, díky níž je možno měnit clonu i po pořízení fotografie a tím ji doostřovat dle potřeby – stejnou dvojici fotoaparátů jsme již mohli vidět u jiného modelu z dílny Huawei – Honor 6 Plus. Huawei P8 by měl pochopitelně dorazit s již z výroby předinstalovaným Androidem 5.0 Lollipop.

Těšíte se na nový Huawei P8?

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)