Prohlédněte si snímky chystané grafické nadstavby Huawei Emotion UI 3.0

huawei_emotion_ico

Většina významných výrobců mobilních telefonů s Androidem upravuje uživatelské rozhraní operačního systému a přidává vlastní aplikace i funkce. Souhrnně se těmto “přídavkům” a vylepšením říká “grafická nadstavba” – Samsung má svůj TouchWiz, LG pro změnu LG UI, HTC tradiční Sense a Huawei se snaží bodovat s Emotion UI. Právě čínský výrobce, který se úspěšně prosazuje i na našem trhu, připravuje velkou aktualizaci své grafické nadstavby – nová verze bude označována jako Emotion UI 3.0. Ukázky nové grafiky byly zveřejněny v rámci mikroblogovací služby Weibo a odhalily hlavní rysy.

Stejně jako většina ostatních výrobců, také Huawei připravuje plošší uživatelské rozhraní, jednodušší ikony, zaoblenější rohy, jiné písmo a pastelovější barvy. Firma převzala z iOS 7 design složek a některé další prvky, naopak navigační tlačítka a stavový řádek jsme ve velmi podobném provedení mohli vidět ve vývojářském sestavení Androidu L. Některé zdroje pak nové prostředí přirovnávají k UI telefonu LG G3 či alternativní ROMce MIUI od Xiaomi. Změny se dočkala také aplikace Telefon a sekce s přepínači. Huawei a další čínští výrobci zařízení tradičně spoléhali na barevné, hravé, lesklé rozhraní, plné možností přizpůsobení. Nyní je všechen lesk pryč, vše je plošší a abstraktnější.

Snímky byly pořízeny na telefonu Huawei Ascend P7 s Androidem 4.4.2 KitKat, nicméně nového kabátku by se měla dočkat většina zařízení řady Honor a Ascend. Jejich úplný seznam je ale prozatím neznámý.

Zdroje: Keinex, Phone Arena, GSM Dome, Weibo, Mobil Telefon, ChezaSite, 4PDA, GizChina.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)