Hodiny Google 4.3: nové animace a podpora zvuku pro Android Wear

Google hodiny

Hodiny Google nejsou zrovna aplikace, která by dostávala tuny aktualizací, ale když Google připraví nějaké novinky, většinou stojí za zmínku. Nejnovější verze přichází s novými animacemi a vylepšenou podporou zařízení Android Wear. Na konci této aktuality také najdete odkaz ke stažení pro případ, že by se vám nechtělo čekat, až se v aktualizační frontě dostane i na vás.

Nové animace

Na obrázku níže můžete vidět nové animace, které přibyly v této verzi. V té předchozí se přidávání, mazání i povolení budíku muselo obejít bez těchto efektů. Původní provedení sice nevypadalo špatně, nicméně chyběl mu onen potřebný “wow efekt.”

Hodiny Google 4.3: nové animace (animace se spustí po klepnutí) Hodiny Google 4.3: nové animace (animace se spustí po klepnutí)

Nyní jsou tedy všechny akce (s výjimkou deaktivace budíku) provázeny animacemi. Informační panel se vysouvá ze spodní hrany obrazovky a tlačí před sebou akční tlačítko pro přidání dalšího buzení. Pak zmizí směrem dolů, zmizí a tlačítko se vrátí na svou výchozí pozici.

Podpora zvuku na Android Wear

Tato funkce není překvapením – byla zmiňována již před nějakým časem v rámci recenzí chytrých hodinek LG Watch Urbane a měla by fungovat každému, kdo vlastní hodinky s Android Wear a telefon s Androidem 6.0 Marshmallow.

V nastavení budíku pro hodinky lze nastavit buzení zvukem, nebo vibracemi, takže si uživatel může vybrat, jakým způsobem chce být probouzen. Volba by pochopitelně měla být dostupná jen v případě, že je aplikace instalována na hodinky s reproduktorem.

Kde stáhnout Hodiny Google 4.3?

Aktualizace je uvolňována postupně v několika etapách, takže si na její přijetí můžete počkat i několik dnů. Pokud se vám čekat nechce, lze stáhnout a nainstalovat APK balíček z alternativního zdroje. V takovém případě je ale nutné v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů.

Instalační soubor je podepsán Googlem a v případě, že Hodiny Google máte nainstalované, provede jejich aktualizaci. Kryptografický podpisu zaručuje, že soubor je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním v žádném případě manipulováno.

Clock
Clock

Zdroj: Android Police.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)