Menu

GPS Extension Kit pro ASUS Transformer Prime – jak funguje?

Nedávno jsme vám přinesli horký tip na zařízení, které může vyřešit problémy s citlivostí GPS na tabletu Transformer Prime. O tomto problému bylo napsáno již mnoho a u velké části uživatelů vyvolala tato “GPS Gate” vlnu nevole. ASUS se rozhodl chybu napravit a přišel s rozšířujícím kitem umožňující zvýšení citlivosti GPS. Tento kit je dostupný zdarma po registraci na webu společnosti ASUS. Celá sada se skládá z lištičky, kterou připnete ke spodní straně tabletu. Redaktoři webu Engadget tento kit poctivě otestovali a výsledky jsou spíše rozporuplné. Tablet sice našel během pár sekund spojení – dokonce 16 satelitů, ovšem několikrát se během testu restartoval, což na videu bohužel není. Výrobce upozorňuje své uživatele, že před použitím kitu by měl být tablet aktualizován a v nejbližší době se počítá i s dalším updatem, který vyřeší nestabilitu systému při používání rozšiřujícího GPS kitu. Redaktoři si také stěžovali na design lišty, která mnoho krásy nepobrala a zejména šrouby na čelní straně kitu nepůsobí nikterak vzhledně. Více již na videu:

[via AS]

 

Komentáře

Uni

Uni

22.4.2012 16:28

Ať si Asus zkusí stěžovat, že iPad válcuje trh…:-)

ic

ic

22.4.2012 16:47

No že je na videu 16 satelitů, to vypadá docela podezřele, přitom signál nikde a za jak dlouho a jestli vůbec se podařil fix už neřekli.

JirkaS

JirkaS

22.4.2012 22:05

Tak tech 16 satelitu jedine v pripade ze podporuje i Glonass, najednou se da chytit maximalne kolem 12 satelitu gps.

Wexter

Tomáš Očadlýgrafik 2

22.4.2012 23:32

Až nám GPS Kit dorazí do redakce, tak otestujeme podrobněji.

David Polach

David Polach

25.4.2012 13:57

GPS kit uz dorazil :)

Prijem je opravdu lepsi (rozdil bez wifi je znatelny – v byte kde nebylo mozne nalezt ani jeden satelit, tak s kitem problikavaji 1-5 viditelnych satelitu), ale na testovani v terenu se dostanu nejspis az v patek nebo o vikendu. Jsem rad ze je mozne kit “uzamknout”, takze nedojde k jeho nahodnemu vypadnuti. Jinak je na nem upozorneni ze pokud neni GPS pouzivana, mel by byt kit odpojen z duvodu uspory baterie.

RSS (komentáře k článku)