Google si registroval vyhledávací gesta pro budoucí zařízení

google_logo5

V současné době se na internetu nachází takové množství informací, že k jeho přístupu potřebujeme nějaký nástroj, který nám pomůže s vyhledáváním. Společnost Google je se svým stejnojmenným vyhledávačem světová jednička. Aby nám Google vyhledávání na dotykových zařízení usnadnil, patentoval si nový způsob vyhledávání. A jak to funguje?

googlecontinuouspatentdfdf

Jistě každý zažil situaci, kdy při čtení článku narazil na informaci, které nerozuměl nebo se o ní chtěl dozvědět více. Na počítačích není označení myší nikterak složité, na tabletech a mobilech to však tak snadné není. Google proto vymyslel nový způsob – jednoduše prstem obkreslíte hledanou frázi a poté z toho uděláte písmeno G, což Vás odkáže na vyhledávač Google. Snadná, přitom poměrně efektivní metoda vyhledávání. Plánují se i jiné znaky, například W pro hledání na Wikipedii atp.

Ocenili byste podobná gesta na svém tabletu nebo mobilu? Používáte nějaký vyhledávač, který má podobnou funkci?

zdroj: goandroid.co.in

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)