Menu

Google si registroval vyhledávací gesta pro budoucí zařízení

V současné době se na internetu nachází takové množství informací, že k jeho přístupu potřebujeme nějaký nástroj, který nám pomůže s vyhledáváním. Společnost Google je se svým stejnojmenným vyhledávačem světová jednička. Aby nám Google vyhledávání na dotykových zařízení usnadnil, patentoval si nový způsob vyhledávání. A jak to funguje?

Jistě každý zažil situaci, kdy při čtení článku narazil na informaci, které nerozuměl nebo se o ní chtěl dozvědět více. Na počítačích není označení myší nikterak složité, na tabletech a mobilech to však tak snadné není. Google proto vymyslel nový způsob – jednoduše prstem obkreslíte hledanou frázi a poté z toho uděláte písmeno G, což Vás odkáže na vyhledávač Google. Snadná, přitom poměrně efektivní metoda vyhledávání. Plánují se i jiné znaky, například W pro hledání na Wikipedii atp.

Ocenili byste podobná gesta na svém tabletu nebo mobilu? Používáte nějaký vyhledávač, který má podobnou funkci?

zdroj: goandroid.co.in

 

Komentáře

Tomas

Tomas

1.3.2012 14:21

Hodně zajímavé! :) určitě bych to využil na svém mob. ale větší vyuřití bude u tabletu :)

Uni

Uni

1.3.2012 14:40

Oceňuji spíše hodně základní gesta typu zobrazit menu nebo zpět. Nicméně na stole je rychlejší, ergonomičtější atd. užití myši, klávesnice se zkratkami nebo stylusu, v pohybu pak jistější stisknutí ikony nebo lépe tlačítka. Osobně pro to nevidím příliš využití v běžném režimu užívání zařízení.

Levjonek

Levjonek

1.3.2012 14:47

Dle mého názoru příliš složité gesto. Můj odhad je, že se neujme.

Stepaan

Stepaan

1.3.2012 15:01

Gesto je složité, ale snadno zapamatovatelné a logicky odvoditelné. Takže si myslim, že na tabletu to bude parádička. Gesta jsou snad jediné, co mi schází v nativním prohlížeči, kterej mi pořád připadá na Androidu nejpoužitelnější.

YAMATO

YAMATO

1.3.2012 15:25

Gesta umí Dolphin, který toho oproti defaultnímu vůbec umí podstatně více. Pravda, ten rozdíl je víc znát na telefonu, na tabletu je i defaultní docela solidní.

Maaax

Maaax

1.3.2012 15:31

A kde jsou bojovnici proti patentum? Tohle je najednou dobre, ze si gugl patentuje nejake pohyby prstu na displeji? Co si takhle patentovat treba to, jak nekdo bude tocit a nebo naklanet tablet? Absurdni, co lze patentovat.

ErgoProxy

ErgoProxy

1.3.2012 16:27

Levjonek: to byla první věc která mě praštila do očí…tisíckrát rychleji stisknu vyhledávací tlačítko, než načmárám tohle gesto…

ErgoProxy

ErgoProxy

1.3.2012 16:30

Jestli ono by nebylo jednodušší nastavit zobrazení vyhledávacího řádku třeba při dlouhém přidržení notifikační lišty, nebo jako to má Samsung na dlouhý stisk tlačítka MENU.

Vlados

Vlados

1.3.2012 17:09

To: maaaax no jednak je to v současné situaci obrana, aby si to nepatentoval později někdo jiný, a pak to nechtěl zakázat, jako třeba odemykání se kterým přišel neonode, a druhá strana mince pak bude jak bude použit ten patent, jestli ke snaze zakázat ostatní zařízení, nebo jako max nějaký poplatek. Proti poplatkům vzásadě nic nemám. zakazovat konkurenci je ale hnus. Ať ho dělá kdokoli.

jab11

jab11

1.3.2012 17:22

mne pride jednoduchsie oznacit cast textu existujucimi sposobmi, ‘obkreslovat’ to prstom bude hrozne nepresne a kreslit este nejake gesto naokolo ? plus by ma zaujimalo ako rozlisia kedy chcem ‘obkreslovat’ kontent a kedy len posuvat celu stranku. realne nepouzitelne

Eagle

Eagle

1.3.2012 17:30

Mě by přišlo nejjednodušší, kdyby se konkrétní text obkroužil a vyjela by nabídka třeba Vyhledat googlem, vyhledat na Wiki, Přeložit a kopírovat, na kterou bych následně tapnul. Kazdopadne by jsem to stejně asi používal jen na kopírování.

Pascal

Pascal

1.3.2012 18:43

Fuu :-D este ze netreba nejaky obrazok nakreslit. Ale neviem si predstavit kruzkovat to slovo, vsak neni to az tak presne, a lahko to skoci o riadok, este ktomu pri takom kruzeni.

bestak

bestak

1.3.2012 20:47

No nevím, nevím. Podle mě moc složité gesto a nevěřím, že do kroužku se mi podaří dostat přesně tu frázi, kterou chci najít.

RSS (komentáře k článku)