Google rozsvítil oblohu k třicátemu výročí TED – Unnumbered Sparks

Unnubered Sparks 320

K třicátému výročí úspěšných přednášek TED, se Google rozhodl vytvořit projekt, který zahrnuje zajímavou podívanou ve městě Vancouver. Zajímavé dílo dostalo název Unnubered Sparks a zkráceně jde o interaktivní látku, rozvěšenou ve vzduchu.

Unnubered Sparks

Speciální látka, která měří takřka 100 metrů je zavěšená na mrakodrapech v části města tak, aby tvořila vznášející se oblak. To by nebylo ještě tak zajímavé, ale díky ultratenkým vláknům a hlavně 5 projektorům, které míří na tento obrovský kus látky, mění oblak svou barvu a vytváří různé obrazce. Vše je ale jednodušší než se zdá. Google vysvětlil, že se vlastně díváte pouze na aplikaci Google Chrome a tu 5 projektorů promítá na 100 metrů ultratenkých vláken. Každý, kdo kolem sítě projde nebo si chce vyzkoušet zakreslit si na tento oblak, může se do aplikace na Google Chrome jednoduše přihlásit a pomocí ťukání a různými tahy, vytvářet vlastní obrazce. Vaše tvorba je ihned přeposílána na 100 metrovou síť, a tak si můžete na toto dílo jednoduše zakreslit dle libosti.

Za tímto projektem stojí kreativní ředitel Googlu Aaron Koblin a umělkyně Janet Echeimanová. Společně vytvořili projekt, který nejen nadchne okolí, ale jejich záměr byl podpořit společný rozvoj umění a zároveň dokázat, že mobilní zařízení můžou hrát v tomto rozvoji významnou roli. Na videu se můžete kouknout, jak taková projekce vypadá a také jak celá síť vznikala a co všechno bylo potřeba udělat, aby ji tvůrci dostali do vzduchu.

The Making of Unnumbered Sparks

The Making of Unnumbered Sparks

 

Zdroj: googleblog.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (44)