Google prý v červenci představí Android 4.5 a Nexus 8

nexus8_ico

Podle zdrojů, které jsou zasvěceny do zákulisí vývojářské konference Google I/O, jež se bude konat 25. a 26. června (viz aktualita Letošní konference Google I/O proběhne 25. a 26. června), nebude v rámci této akce představena nová verze operačního systému Android. Hlavním programem konference má být prezentace “mnoha nových služeb”, objevit by se ale mohly i chytré hodinky Google, zatímco Android 4.5 (číslo verze samozřejmě ještě není oficiální) bude oznámen na samostatné prezentaci v červenci. Červencové datum přitom není zásadním překvapením – před dvěma lety byl 9. července představen Android 4.1, 24. července 2013 pak přišel Google s Androidem 4.3.

Zdroj těchto informací, jenž údajně pracuje v sídle Google v Dublinu, také uvedl, že spolu s novou verzí systému bude uveden osmipalcový tablet Nexus 8. K rozhodnutí zvětšit tablet Nexus o jeden palec údajně vede velká konkurence na poli zařízení s úhlopříčkou 7″, zatímco segment osmipalcových tabletů je výrazně “prázdnější” (za zmínku stojí víceméně jen Samsung Galaxy Note 8.0, Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 a LG G Pad 8.3). Jak je zvykem, nový Nexus by samozřejmě hned od zahájení prodeje měl obsahovat nejnovější verzi Androidu.

Spolu s novou verzí systému bude uveden osmipalcový tablet Nexus 8 Spolu s novou verzí systému bude uveden osmipalcový tablet Nexus 8

Tato zpráva je přitom v rozporu s dřívějšími informacemi, podle kterých měl být Nexus 8 představen na konci dubna (některé zdroje dokonce tvrdily, že je již připravena várka dvou milionů Nexusů 8). Je otázkou, zda v tom případě platí, že další tablet bude pro Google vyrábět Asus a že bude osazen procesorem Intel.

Zdroje: 4PDA, Phone Arena, Android Geeks.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)