Google+ 8.6 přináší podporu obrázků a náhledy odkazů v komentářích

Google Plus

Google v úterý oznámil, že na své sociální síti Google+ nasazuje dosavadní “Web Preview” jako standardní uživatelské rozhraní pro webové prohlížeče. Původní interface zmizí v propadlišti dějin během následujících několika týdnů. Společně s touto zprávou bylo zmíněno také několik připravovaných novinek, které se nově promítly také do aplikace Google+ 8.6 pro Android.

Mezi chystanými novinkami byly zmíněny náhledy odkazů v komentářích, možnost vložit jako komentář obrázek a nová funkce moderování komunit. Poslední zmiňovanou novinku v Google+ 8.6 sice ještě nenajdete, ale podle zdrojových kódů nebude její implementace trvat dlouho. Je možné, že tato funkce je již k dispozici omezené skupině uživatelů a bude uvolňována v několika fázích. V moderované komunitě lze například nastavit, že všechny nové příspěvky bude schvalovat její správce. Pokud takovou možnost v aplikaci máte, pak jste jedni z těch, kteří se nové funkce dočkali.

Obrázky a náhledy odkazů v komentářích

Podpora přidávání obrázků a náhledů odkazů v komentářích patří k nejdůležitějším novinkám aplikace Google+ 8.6. Nutno konstatovat, že dosavadní komentáře působily na první pohled fádně a monotónně. Teď budou oživeny obrázky a animacemi. To je možná trochu nebezpečné, zejména v případech, kdy se diskuze zvrtne ve výměnu animovaných samolepek.

Uvedená vylepšení komentářů naznačila již měsíc stará “rozborka” zdrojových kódů. Bohatší komentáře jsou nově k dispozici jak v aplikaci pro Android, tak i na webu. Z aplikace však je možné přidávat náhledy pouze v aktuální verzi – uživatele starší verze tak až do updatu nadále uvidí jen prosté odkazy.

V rámci podpory nových funkcí přibyla v dialogu pro přidání komentáře dvě nová tlačítka: jedno slouží k přidání obrázku, druhé k vložení odkazu. Cokoli, co přidáte přes tato tlačítka, lze později jednoduše odstranit.

Kde stáhnout Google+ 8.6?

Aktualizace je uvolňována postupně, takže na vás může přijít řada za několik hodin až dnů. Pokud se vám čekat nechce, můžete si stáhnout a nainstalovat Google+ 8.6 z alternativního zdroje APKMirror. Soubor je velký 28 MB a lze ho použít na Androidu 4.4 a novějším.

V takovém případě je ovšem nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán Googlem a inovuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Currents
Currents

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)