Menu

Google uklízí – odstranil z Obchodu Play Sony Z Ultra, LG G Pad 8.3 a HTC One M7 Google Play Edition

Google se pustil do letního úklidu ve svém Obchodě Play, odkud odstranil několik zařízení řady Google Play Edition (GPE). Potenciální zákazníci se tak musí rozloučit s tabletem LG G Pad 8.3 Google Play Edition i telefony Sony Z Ultra Google Play Edition a HTC One M7 Google Play Edition. Všechna zařízení byla smazána nejen z úvodní stránky příslušné sekce Obchodu Play, ale “zmizely” také stránky oficiální podpory. Původně byly tyto modely prezentovány jako vyprodané.

Aktuální nabídka zařízení GPE

Aktuální nabídka zařízení Google Play Edition

Je otázkou, zda za zrušením nabídky těchto třech zařízení stojí ukončení dodávek, malá poptávka ze strany zákazníků, nebo jestli Google chystá novou nabídku a z tohoto důvodu odstranil postupně zastarávající modely. Ve hře je také varianta, že Google bude propagovat “oficiální” modely s čistým Androidem pod značkou “Android Silver”, což by sérii “Google Play Edition” odsunulo do pozadí.

Původně nabídka zařízení GPE vypadala takto

Původně nabídka zařízení Google Play Edition vypadala takto

V nabídce Obchodu Play ovšem dále zůstávají HTC One M8, Motorola Moto G a Samsung Galaxy S4. Samsung Galaxy S4 je ovšem vyprodaný a jeho dodávku lze očekávat až během následujících tří týdnů. Je otázkou, zda k uvedené trojici v dohledné době přibudou další kousky, nebo jestli i tyto budou časem vyřazeny. Původně se mluvilo o tom, že ve verzi Google Play Edition má být prodávána stávající vlajková loď jihokorejského výrobce Galaxy S5 (viz zprávička Samsung Galaxy S5 Google Play Edition se blíží každým okamžikem z konce dubna).

Stažené modely byly předtím vyprodané

Stažené modely byly předtím vyprodané

Zdroje: Phandroid, Android Police, Droid Life.

 

Komentáře

Ivo Rundt

z aplikace
9.7.2014 22:51

Stále mi nejde do hlavy, proč se Google dobrovolně připravuje o peníze. Takový gigant a “neumí” zpřístupnit Google play pro celý svět, nebo aspoň významnější trhy a tím snad EU jako celek musí být. Já bych určitě o nějakém zařízení z Google edice určitě uvažoval, ale řešit to nějak jinak, než přes Google play, se mi fakt opravdu nechce.

Jakub Kotl

Jakub Kotl

9.7.2014 23:37

Ivo Rundt: Zisk z devices na google play bude pro google absolutně zanedbatelný… Spíš si myslím, že je to takové hezké PR :)

Ivo Rundt

z aplikace
10.7.2014 0:15

Jakub Kotl : o tom není pochyb :-D. Jen mi to nějak nedává smysl. Blokování možnosti nákupu mi přijde náročnější, než jeho umožnění. Ale nemusím rozumět všemu.

Olda z cihelny

Olda z cihelny

z aplikace
10.7.2014 5:20

Jakub Kotl Ivo Rundt

to je jednoduchý googlu nebude věčně prodávat stará zařízení tak je do prodal a vypl prodej nasadí novější modely stejně jako přestal aktualizovat galaxy nexus a přestává i nexus 4 a další je to marketing jdou za obchodem a tak obměňují určitě se objeví jiný modely google edition ;)

Wil-M

wil-m 0

z aplikace
10.7.2014 7:35

google umí, ale prodej obsahu u nás je myslím tak nízký, že spíše (snad stale jen zatím) nechce :)

mark516156

mark516156

10.7.2014 13:37

nechápu proč LG nečel se svoji G3 do tohoto sviditelnění v google edici … LG přece není jako samsung, že by si tolik zakládal na svých úpravách systému.

RSS (komentáře k článku)