Google uklízí – odstranil z Obchodu Play Sony Z Ultra, LG G Pad 8.3 a HTC One M7 Google Play Edition

gs4-one-google-play-edition-verge-01-hero

Google se pustil do letního úklidu ve svém Obchodě Play, odkud odstranil několik zařízení řady Google Play Edition (GPE). Potenciální zákazníci se tak musí rozloučit s tabletem LG G Pad 8.3 Google Play Edition i telefony Sony Z Ultra Google Play Edition a HTC One M7 Google Play Edition. Všechna zařízení byla smazána nejen z úvodní stránky příslušné sekce Obchodu Play, ale “zmizely” také stránky oficiální podpory. Původně byly tyto modely prezentovány jako vyprodané.

Aktuální nabídka zařízení GPE Aktuální nabídka zařízení Google Play Edition

Je otázkou, zda za zrušením nabídky těchto třech zařízení stojí ukončení dodávek, malá poptávka ze strany zákazníků, nebo jestli Google chystá novou nabídku a z tohoto důvodu odstranil postupně zastarávající modely. Ve hře je také varianta, že Google bude propagovat “oficiální” modely s čistým Androidem pod značkou “Android Silver”, což by sérii “Google Play Edition” odsunulo do pozadí.

Původně nabídka zařízení GPE vypadala takto Původně nabídka zařízení Google Play Edition vypadala takto

V nabídce Obchodu Play ovšem dále zůstávají HTC One M8, Motorola Moto G a Samsung Galaxy S4. Samsung Galaxy S4 je ovšem vyprodaný a jeho dodávku lze očekávat až během následujících tří týdnů. Je otázkou, zda k uvedené trojici v dohledné době přibudou další kousky, nebo jestli i tyto budou časem vyřazeny. Původně se mluvilo o tom, že ve verzi Google Play Edition má být prodávána stávající vlajková loď jihokorejského výrobce Galaxy S5 (viz zprávička Samsung Galaxy S5 Google Play Edition se blíží každým okamžikem z konce dubna).

Stažené modely byly předtím vyprodané Stažené modely byly předtím vyprodané

Zdroje: Phandroid, Android Police, Droid Life.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)