Google pracuje na opravě chyby v Hangouts 2.1, která “vysává” baterku

hangouts_ico

Koncem dubna vydal Google aktualizaci svého komunikačního klienta Hangouts na verzi 2.1, která přinesla integraci chatu a textových zpráv (informovali jsme v aktualitě Aktualizace aplikace Hangouts sjednocuje SMS a chat). Bohužel se později ukázalo, že tato verze přinesla jako vedlejší efekt zvýšené vybíjení baterie. Část uživatelů zaznamenala skutečně zásadní rozdíl (i o více než 30 %) ve výdrži svého telefonu na jedno nabití před a po aktualizaci.

Aktualizace Hangouts 2.1 přinesla jako vedlejší efekt zvýšené vybíjení baterie Aktualizace Hangouts 2.1 přinesla jako vedlejší efekt zvýšené vybíjení baterie

Problém se údajně točí kolem nadměrného počtu wakelocks a pravděpodobně také souvisí s velkým počtem uložených konverzací. Dobrou zprávou je, že Google problém uznal prostřednictvím svého produktového fóra a vývojáři již pracují na opravě. V tuto chvíli ovšem není znám termín, kdy by chyba měla být odstraněna vydáním updatu. Podle aktuálních zpráv ale již probíhá interní testování záplaty, takže její vydání ve formě aktualizace by nemuselo trvat dlouho.

Oficiální vyjádření zaměstnance Google Ziggyho Dziegmana, který je údajně obeznámen se situací, zní: “Děkujeme za vaši trpělivost! Naši inženýři věří, že našli opravu! Jakmile bude uvolněna záplata, dám vám vědět! Bohužel nejsem informován o časovém rámci, takže zůstaňte naladěni!”

Google pracuje na opravě chyby v Hangouts 2.1, která vysává baterku Google pracuje na opravě chyby v Hangouts 2.1, která vysává baterku

Do té doby je jedním z možných řešení návrat ke starší verzi Hangouts. To lze provést stažením staršího balíčku APK, který můžete najít na internetu – v takovém případě ale musíme, protože instalace aplikací mimo Obchod Google Play mohou být nebezpečné, neboť některý malware může být maskovaný jako běžné aplikace Naopak těm, kteří aktualizaci na Hangouts 2.1 ještě neprovedli, je doporučeno s ní vyčkat.

Zaznamenali jste problém se zvýšenou spotřebou baterie kvůli Hangouts 2.1? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem! Nezapomeňte uvést výrobce a model telefonu, jakož i verzi operačního systému, na kterém jste chybu zachytili.

Zdroje: Android Authority, Android and Me, Ubergizmo, Droid Life, Android Community, Android Headlines, The Droid Guy.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)