Google Nexus 10 – bude takto vypadat nový tablet?

nexus-10

Je to již více než rok, co byl světu představen největší z rodiny Nexů – model s číslovkou 10, za jehož zrodem stály společnosti Samsung a Google. Vypadá to, že se ještě letos dočkáme hrdého nástupce. Jelikož tablet od Samsungu příliš úspěchů neposbíral, vypadá to, že Google opět vsadí na Asus, který měl zatím vždy úspěch u sedmipalcových bratříčků. Server PhoneArena čekalo včera příjemné překvapení, když jim do redakce dorazil obrázek údajné podoby nového Nexe 10 od anonymního pisálka. Může se samozřejmě jednat o podvrh, i tak ovšem vypadá tablet fantasticky a nemusela by být tato podoba daleko od pravdy.

nexus-10

Jen připomeňme, že Nexus 10 je očekáván s 10″ displejem s rozlišením 2560×1600 pixelů a poháněn by měl být čtyřjádrovým procesorem. Zatím nevíme, zda Google vsadí na osvědčený Snapdragon 800 (doufejme), nebo se vydá cestou řešení od Nvidie v podobě Tegry 4, která sídlí v nynější vlajkové lodi od Asusu, v modelu TF701.

Není vůbec vyloučeno, že se představení dočkáme ve stejný čas, kdy bude představen Android 4.4 KitKat a Nexus 5. Od tohoto data by nás už měly dělit pouhé dny.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)