Projekt Ara – Google již naplánoval konferenci k projektu na 15. a 16. dubna

ARA1

Když Google prodal Motorolu čínské společnosti Lenovo, mnoho lidí mělo oprávněnou obavu o to, co bude s projektem ARA, tedy projektem modulárních „lego“ telefonů. Naštěstí po několika dnech vyšlo najevo, že tento projekt a všechny patenty s ním spojené, zůstávají stále ve vlastnictví Googlu. Nedávno jsme se dozvěděli, že základní deska tohoto smartphonu vyjde na 50 dolarů, tedy přibližně tisíc korun. Několik dní po uveřejnění prvních možných cen společnost Google dokonce ohlásila konferenci zaměřenou primárně na projekt Ara chystanou na 15. a 16. dubna tohoto roku v Kalifornii, USA.

projekt Ara

 

Na této konferenci představí zástupci Googlu pokroky projektu a zároveň chystají představení jakési alfa verze Ara Module Developers Kit, což má být otevřená platforma, která poskytne vývojářům všechny důležité informace a ukáže jim, jak vyvíjet ARA modul. Google má zájem o všechny developery i developerské firmy, aby se vody okolo projektu ARA začaly pořádně vířit a nezůstalo pouze u projektu hozeného na papír.
Projekt Ara je historicky první patentovaný koncept modulárního smartphonu, tedy telefonu, který jednoduše může uživatel “sestavit sám”. Těšíme se, co nového se z této konference dovíme. A co vy? Líbí se vám projekt Ara a možnost sestavit si vlastní telefon? Nebo vidíte spíše negativa či rizika takového projektu? Váš názor nás zajímá.

Zdroj: GSMArena

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)