Google věří oboustrannému konektoru Micro USB typ C. Budou jej mít nové Nexusy?

Lighting_Mini_Micro_USB1

Konektorem standardu Micro USB dnes disponují snad všechny mobilní telefony se systémem Android, což přináší jednu obrovskou výhodu – svůj mobilní telefon si nabijete téměř u každého (pokud tedy nemá Apple či jiný přístroj bez Micro USB). Drtivě nejrozšířenější je Micro USB 2.0 s konektorem typu B, který známe téměř všichni. Některé přístroje dostaly dokonce novější Micro USB 3.0 typ B, který dokáže přenést rychleji data i dodat více energie do zařízení. Oba konektory ale stále trpí jedním nedostatkem – lze je do telefonu vsunout pouze jedním způsobem, což občas činí problémy (zvlášť pokud stále střídáte telefony a každý má orientaci konektoru jinak). Řešením je nový konektor typu C, o kterém jsme vás již několikrát informovali. Ten v kombinaci se standardem USB 3.1 nabídne kromě tradičních vyšších přenosových rychlostí a možnosti vyššího odběru jednu zásadní novinku – lze jej do přístroje zasunout dvěma způsoby, což usnadní zapojení do přístroje. Velmi důležitým faktem je maximální odběr 100 Wattů, který by měl stačit i notebookům. Za několik let bychom tedy mohli tento standard používat nejen v mobilních telefonech, ale i v tabletech a noteboocích.

Google Micro USB typ C

Společnost Google se nechává slyšet, že novému konektoru Micro USB typ C věří a můžeme očekávat spoustu Chromebooků a telefonů s Androidem vybavených právě tímto konektorem. Jinými slovy nám tedy Google sděluje, že by měl být tento konektor v nových přístrojích Nexus, i když tuto informaci nelze nyní úplně potvrdit.

USB Type-C: A new standard for power, data and display

USB Type-C: A new standard for power, data and display

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)