Menu

Google Mapy umožní sdílení baterie. K čemu tato funkce je?

Asi každému už se stalo, že se mu v nepříjemnou dobu vybil telefon a následně nemohl kontaktovat rodinu či přátele. Oni se vám také nemůžou dovolat, což obzvlášť v nočních hodinách není ideální. Nevědí například, jestli jste se bezpečně dostali domů. Google Mapy tento problém budou brzy řešit. A to tím, že nabídnou rychlé sdílení baterie, respektive kolik procent baterie zbývá, rovnou když budete odesílat vaši polohu.

Sdílení baterie se spojí se sdílením polohy

V beta verzi Google Map se objevila zmínka o nové funkci, která by se zanedlouho měla objevit v aplikaci. Společně se sdílením vaší polohy, by se také měla sdílet informace o zbývající baterii. Nebude se jednat o přesný údaj, ale pouze obecné pojmenování. To je zřejmě kvůli tomu, že úroveň baterie se může lišit minutu od minuty. Každopádně může se to hodit, když vám dochází baterie, můžete tak poslat známým rychlou informaci o tom, že až domu nevydržíte s baterií.

vzhled google mapy novinka

Kromě toho se do map chystá také sdílení tras veřejné dopravy a informací, kdy a na jaké zastávce vystoupíte. Zároveň si budete moct zastávky dát do oblíbených a mapy pak podle nich můžou vybírat cestu.

Než se tyto funkce objeví ve stabilní verzi, tak to může chvíli trvat. Prozatím se jedná o neúplné části kódu, který v takovém stavu může vydržet i několik měsíců. Novinky však naznačují, že Google se chce v budoucích verzích Map mnohem více zaměřit na sdílení polohy a informace s tím spojené.

Těšíte se na tyto novinky u Google Map?

Zdroj: engadget.com

 

Komentáře

Abkraka_a

AlešA 4

12.2.2018 14:27

Pokud to bude aktivní jako výchozí, je to celkem fajn nástroj pro sledování… K jedné nabité baterii chodí za den desítky různé nabitych…

Kulichoid

kulichoid 43

13.2.2018 1:56

Přijde mi to jako zbytečnost. Všichni víme, že k večeru máme baterii většinou skoro prázdnou, takže se to dá předpokládat. :-) Jinak jako praktickou bych ocenil možnost dobíjení telefonu z jiného telefonu. Myslím hardwarově. Třeba přes kabel. Aspoň na chvíli. A informační text může jít skrze sms. Snažší než přes Mapy.

Radeg

radeg 8

13.2.2018 6:21

@kulichoid:
Jinak jako praktickou bych ocenil možnost dobíjení telefonu z jiného telefonu. Myslím hardwarově.
A co ještě k tomu potřebuješ? Druhý telefon a kabel. Jinak všechno ostatní je připravené. Po připojení čehokoliv k telefonu máš na výběr:
– Nabíjet
– Zdroj napájení
– Přenos souborů
– atd…

Piki

Piki 0

13.2.2018 7:34

Co takhle vyssi kapacita baterie?
Dnes uz nejsou jenom telefony se 3000mah bateriemi na jedem den provozu….
Nebo dobra powerbanka…
Ale to nevyresi google map, kazdy musi vedet co od sveho telefonu ocekava

Abkraka_a

AlešA 4

13.2.2018 8:06

Piki dříve byli telefonní budky, v budoucnu budou lampy veřejného osvětlení s USB portem a QC nabíjení ;)

Libb

Libb 35

13.2.2018 9:30

Chápu jejich myšlenkové pochody, ale pokud mně bude docházet baterie, aktivuje se úsporný režim a jeden z hlavních žroutů je GPS a data, takže nevím, jak to pošlu :)
Pokud bych byl v situaci, kdy by se o mě mohl někdo bát, koupím raději Tasker a nastavím si, aby v případě, kdy jsem na x% baterie, se odeslala SMS na nějaké číslo s polohou a informací, že za chvíli asi budu vypnutý.

Synus

Petr Petřík -1

14.2.2018 14:19

No nic proti nikomu ale preventivně nosím externí baterii 10000mAh a tyhle starosti jdou mimo ;o)

RSS (komentáře k článku)