Google Jam – konference pro kreativce

052

Pokud tuhle konferenci neznáte, nemusíte si vůbec zoufat. Je trochu speciální a určena výhradně pro kreativní společnosti. Letošní Google Jam se konal 17.8. v prostorách pražské Galerie Café Louvre a i přes úmorná vedra se těšil velké návštěvnosti. Součástí konference bylo několik kreativních přednášek a k vidění byla spousta zajímavostí v podobě výstavky Android zařízení, YouTube koutku, 3D technologie, výroba vlastních odznáčků, ale taky lítání s Hi-Tech zařízením ARdrone, ovládaném telefonem. Nechyběla ani příjemná hudba v podání DJ Evson, občerstvení a stolní fotbálek.

004

061

SvětAndroida zajišťoval tyto aktivity

Výstavka Android telefonů

Jen málokdy se stane, že uvidíte tolik Android zařízení na jednom místě.Vystavovali jsme několik desítek Android telefonů a tabletů, které byly po celou dobu konference volně přístupné. Návštěvníci si mohli kdykoli vyzkoušet jak funguje systém Android a to i v podání novinek na trhu. K vidění byly telefony s 3D technologií, ale i tablety a telefony s hardwarovou klávesnicí.

IMG_2974 044

Příprava podkladů pro výrobu placek

Svoji kreativitu mohli návštěvníci uplatnit při tvorbě postaviček pomocí aplikace Androidify. Stačilo vytvořit Android postavičku na telefonu či tabletu, vytisknout a vlastnoručně vytvořit placku/odznáček.To, že se kretivci na tomto stanovišti opravdu vyřádili, dokazují i jejich výtvory :)

IMG_2927

YouTube Koutek

Zde se mohli návštěvníci pohodlně usadit do Fatboye (sedací pytle) a nerušeně vychutnávat YouTube videa a to i v 3D kvalitě.

045

Létání s AR.Drone

AR.Drone je Quadrokoptéra, kterou můžete ovládat i pomocí Android zařízení. Návštěvníkům stačilo pomocí QR kódu stáhnout příslušný program z Android Marketu a na vlastním telefonu ochutnat nevšední zážitek z ovládání této Hi-Tech hračky.

008

Další fotky najdete na webových albech Picasa ZDE a ZDE

Video

Konference Google Jam

Konference Google Jam

Velké díky patří výrobcům a společnostem, které zapůjčily technické vybavení
Samsung, Huawei, HTC, Sony Ericsson, Acer, Asus, Prestigio, ProfiTec

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)