Google Glass: Víte, jak funguje?

les-fonctionnalites-proposees-par-les-google

V loňském roce představil Google velmi zajímavý produkt – Google Glass. Tento koncept přenesl možnosti a funkce dnešních telefonů do speciálních brýlí, které tak můžou v reálném čase přenášet obraz přímo před oči uživatele a nahradit dosavadní mobilní přístroje. Prototyp zařízení vzbudil po celém světě obrovský zájem. Spousta čtenářů ale jistě neví, že Google Glass neobsahují displej. Jak je tedy obraz člověku servírován? Skvěle to vysvětlí obrázek níže. Na těle brýlí je umístěna malá kamera, která snímá okolí a dokáže tak reagovat na různé podněty a okolnosti. V brýlích dále nalezneme baterii, procesor s GPS a mikrofon. O vysílání obrazu se stará malý projektor a hranol, který obraz promítá přímo na sítnici oka. Díky tomu člověk vidí přirozené okolí, k čemuž se přidá obraz z Google Glass.

image_1365562859586

V současné době má jen hrstka zasvěcených možnost tyto brýle vyzkoušet – především samotní zaměstnanci Googlu či vývojáři. Jsme tedy velmi zvědavi, jak si brýle obstojí v reálných testech a zda se dočkáme doby, kdy budou ohrožovat mobilní přístroje.

Líbí se vám tento koncept chytrých brýlí?

zdroj: android.pandaapp.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)