Google měl zájem o koupi Cyanogen Inc., vývojáři jej ale odmítli

cyanogen titulka

Cyanogen Inc. je společnost, jenž byla založena vývojáři jedné z nejpopulárnější a zároveň nejdéle vyvíjené custom ROM – CyanogenMod. Od založení společnosti sice uběhla zatím jen krátká doba, za kterou ale již stihla zaznamenat první úspěchy. Mezi ty by se jistě dal zařadit i fakt, že se tato původně čistě komunitní ROM začíná pomalu dostávat do telefonů už i jako výchozí systém – jedním z příkladů, že jí tato pozice sluší, je například telefon OnePlus One.

Cyanogen Mountain

Google je zase známý tím, že rád skupuje různé společnosti se zajímavými produkty či vizemi. Není tak úplně nečekané, že projevil zájem právě o Cyanogen Inc. Není sice úplně jasné, co Google k této snaze vedlo, a tak se můžeme jen domnívat, jestli za nabídkou na odkup Cyanogen Inc. stála snaha o posílení vlastního vývojového týmu, zbavení se potencionální konkurence, nebo něco úplně jiného. Není známo ani kolik Google za Cyanogen Inc. nabídl, nicméně sami zakladatelé společnosti si ji cení na téměř 1 miliardu dolarů.

Jaké záměry měl podle vás Google se Cyanogen Inc.? Udělali její zakladatelé dobře, že společnost neprodali?

Zdroj: Droid-Life.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (47)