Google bude zobrazovat reklamy v mapách!

google-maps-logo

Není žádným tajemstvím, že hlavní příjmy společnosti Google plynou z reklam. Ty dnes najdete v mnoha aplikacích a webových službách, které mají co dočinění s Googlem. Aplikace mapy pro systém Android byla jedna z mála, kde reklamy buďto zcela chyběly, nebo se vyskytovaly ve velmi omezené míře. To se však brzy změní.

Google_maps_logo

Google totiž nově zavádí reklamy i do aplikace mapy pro Android. Ty se nebudou zobrazovat zcela náhodně, jak by si mnozí mohli myslet, ale budou cíleny přímo na konkrétní osobu. Pro maximální personifikaci budou použity výsledky vyhledávání a poloha uživatele.

maps1

Jak to vše funguje?

Reklamy se budou zobrazovat pouze po provedení vyhledávání. Budou umístěny ve spodní části displeje, kde se doposud zobrazovaly recenze podniků a měly by obsahovat nadpis, krátký text samotné reklamy a odkaz pro navigaci na dané místo. Přejetím prstu odspodu nahoru se zobrazí nová lišta, která bude obsahovat konkrétnější informace jako jsou recenze, adresa, telefon a další. Google si tímto krokem slibuje větší komfort při vyhledávání pro uživatele a více možností jak zaujmout zákazníky pro inzerenty.

Novinka by se měla pomalu zobrazovat na všech telefonech. Ač jsem se pokusil o test, žádné reklamy se mi v mobilním telefonu doposud neukázaly.

Využíváte personifikované reklamy? Co říkáte na nově se zobrazující reklamy v mapách?

Zdroj: Google

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)