Google oceňuje nejlepší aplikace s Material designem

material-icons

Google má ve zvyku čas od času udělat výběr nejlepších aplikací z Obchodu Play. Tento výběr je pak většinou omezen na nějakou vlastnost či parametr aplikací. Tentokrát se rozhodl sestavit výběr nejlepších aplikací třetích stran využívajících Material design, ten poprvé spatřil světlo světa před rokem na loňské konferenci Google I/O spolu s vývojářským náhledem Androidu L. Krom toho, že lidé z Googlu stojící za Material designem vybrali několik nejlépe designovaných aplikací, nahráli také video, na kterém popisují, co vlastně Material design představuje a jaký je jeho účel.

Making Material Design

Making Material Design

Matias Duarte, víceprezident Googlu pro design, o práci na Material designu hovoří následovně:

Nechci se za 4 nebo 10 let ohlížet zpět a říkat, “Veškeré nápady Material designu jsou pryč”. Myslím, že principy za těmito nápady by měly být nadčasové. Možná je nemáme zrovna teď, ale věřím, že se k nim dostaneme.

Co se týče oceněných aplikací, vybráno jich bylo celkem 18, přičemž 6 z nich si “odneslo” ještě zvláštní ocenění. Mezi takto oceněné aplikace patří:

Veškeré vybrané aplikace naleznete na stránce Obchodu Play ZDE.

Material design aplikace

Jaký máte na Material design názor?

 

Zdroj: AndroidCentral.com, AndroidAuthority.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)