Menu

Google oceňuje nejlepší aplikace s Material designem

Google má ve zvyku čas od času udělat výběr nejlepších aplikací z Obchodu Play. Tento výběr je pak většinou omezen na nějakou vlastnost či parametr aplikací. Tentokrát se rozhodl sestavit výběr nejlepších aplikací třetích stran využívajících Material design, ten poprvé spatřil světlo světa před rokem na loňské konferenci Google I/O spolu s vývojářským náhledem Androidu L. Krom toho, že lidé z Googlu stojící za Material designem vybrali několik nejlépe designovaných aplikací, nahráli také video, na kterém popisují, co vlastně Material design představuje a jaký je jeho účel.

Matias Duarte, víceprezident Googlu pro design, o práci na Material designu hovoří následovně:

Nechci se za 4 nebo 10 let ohlížet zpět a říkat, “Veškeré nápady Material designu jsou pryč”. Myslím, že principy za těmito nápady by měly být nadčasové. Možná je nemáme zrovna teď, ale věřím, že se k nim dostaneme.

Co se týče oceněných aplikací, vybráno jich bylo celkem 18, přičemž 6 z nich si “odneslo” ještě zvláštní ocenění. Mezi takto oceněné aplikace patří:

Veškeré vybrané aplikace naleznete na stránce Obchodu Play ZDE.

Material design aplikace

Jaký máte na Material design názor?

 

Zdroj: AndroidCentral.com, AndroidAuthority.com

 

Komentáře

Ted

Ted

z aplikace
31.5.2015 18:56

Proč pokládat takovou otázku ohledně vzhledu androidu. Je jasné, že to rozděluje lidi na 2 tábory, na ty nepřizpůsobivé, co by celý život měli nejraději stejný vzhled u všeho a na ty, co mají rádi změny. Za mě jsou jakékoliv změny, nebo oživení vzledu jen k dobru.

Pavel

Pavel

z aplikace
31.5.2015 20:03

… anebo ty, co mají rádi změny, ale zrovna tato se jím nelíbí.
A takto by těch táborů šlo nalézt ještě více.

cthulhudreams

cthulhudreams

31.5.2015 20:22

názor? největší přednost androidu, tedy efektivní, efektní, moderní a neokoukatelné Holo dospělo ke kýčovitému a nevzhlednému Materialu. hodně velká škoda, nic víc, nic míň.

Bugi

Bugi

z aplikace
31.5.2015 21:14

Mě se Material líbí. Jak se říká, v jednoduchosti je síla.

Wil-M

wilm 0

z aplikace
31.5.2015 22:27

holo je geekovský design, chvíli fungoval, ale jsem rád že už je na ústupu

Pavel

Pavel

1.6.2015 8:57

Už jsem to tu jednou psal: koupíte si telefon, který se chlubí tím, že umí zobrazovat 65 000 000 barev a oni vám udělají grafiku, sestávající ze tří odstínů šedé a vyblité modré, červené, nebo zelené.

Jan

Jan

1.6.2015 12:19

Za mne je material hnus. Momentálně používám Cobalt Lollipop a jsem nadmíru spokojen.

RSS (komentáře k článku)