Google aktualizuje své aplikace pro Android

google_ico

Google v noci na dnešek uvolnil aktualizace řady svých aplikací pro Android, ve většině případů se ale jedná jen o minoritní updaty. “Aktualizační středy” se pomalu stávají tradicí, byť většinou nepřinesou nic vysloveně zásadního.

Google aktualizuje své aplikace pro Android Google aktualizuje své aplikace pro Android

Pojďme si tedy udělat takový “rychlý průlet” nad novinkami, které můžeme očekávat.

Překladač Google – aktualizace přináší podporu psaného textu pro třináct nových jazyků – mimo jiné například arabštinu, bosenštinu, maltštinu, mongolštinu, perštinu a somálštinu.

Google Translate
Google Translate

YouTube – aktualizace přináší možnost odpovědět na komentáře z aplikace. Původně Google pravděpodobně omylem uvolnil do Obchodu Play testovací verzi “Dogfood”, nicméně tato chyba již byla opravena.

YouTube
YouTube

Mapy – v případě tohoto programu se jedná především o opravy nalezených chyb. Nová je funkce zobrazování blížících se událostí ve vyhledávání místa podle názvu. Další novinkou je stmívání podsvětlení obrazovky při navigaci mezi odbočkami, které má zajistit nižší spotřebu baterie.

Maps - Navigate & Explore
Maps - Navigate & Explore

Chromecast – kromě opravy chyb došlo k přesunutí hlavní nabídky aplikace z tlačítka do postranního panelu, jak je obvyklé pro ostatní aplikace z dílny Googlu.

Google Home
Google Home

Chrome Beta – zde také nic mimořádného – poslední verze opravuje chyby a vylepšuje stabilitu.

Chrome Beta
Chrome Beta

Wallet – “peněženka” od Googlu byla aktualizována již dříve, nicméně neměla by v tomto přehledu chybět. Zásadní novinkou je přidání sekce “Objednávky” do postranního panelu, ve které lze získat aktuální informace o zásilkách.

Google Pay: Pay with your phone and send cash
Google Pay: Pay with your phone and send cash

Vyhledávání Google – bylo vylepšeno vyhledávání obrázků.

Google

Zdroje: Android Central, Phandroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)