Nový displej od LG nabídne nejtenčí rámečky na světě

lg displej ramecky

Koncept dnešních smartphonů je daný – největší část přední strany zpravidla zabírá dotykový displej, skrze který k nám telefon promlouvá a my jej naopak ovládáme. Jak se vývoj řítí kupředu, výrobci se předhánějí v tom, kdo dokáže přední plochu vyplnit efektivněji. Stále častěji se tak objevují telefony, které se mohou pochlubit velmi tenkými rámečky okolo displeje a drtivou většinu tak tvoří právě displej. Mezi výrobce telefonů s tenkými rámečky patří zcela jistě LG (ukázalo to už například s LG G2 či G3), které nyní představilo nový displej s nejtenčími rámečky na světě. Šířka po stranách je pouze 0,7 mm, což je obdivuhodné. Úhlopříčka displeje se vyšplhala na 5,3″ a rozlišení na Full HD. Dá se tedy předpokládat, že by se tento displej mohl již brzy objevit v některém z nových telefonů od LG. Výrobce se nechává slyšet, že díky nové technologii by měl být displej pružnější a tedy i odolnější proti poškození.

lg displej ramecky

Na pohled vypadá telefon s tenkým rámečkem skvěle, uživatelé jsou ovšem skeptičtí. Tenké rámečky totiž mohou znamenat lehké nepřesnosti během ovládání – není totiž vůbec těžké dotknout se displeje částí dlaně, kterou je telefon uchopen. Je tedy na výrobcích, aby do řídící elektroniky displeje zabudovali také ochranu proti náhodným dotykům. Jak to bude vypadat v praxi? To se snad již velmi brzy dozvíme.

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)