Designér Applu obvinil Xiaomi z kopírování, Číňané mu zašlou zdarma telefon k vyzkoušení

applevxiaomi

Čínští výrobci jsou známi tím, že se rádi nechávají inspirovat jinými společnostmi a mnohdy nic nového nevymýšlí. Přesto hojně prodávají. Nejúspěšnější čínský výrobce Xiaomi je také znám tím, že se v mnohém od své konkurence inspiroval, zároveň vyrostl natolik, že ohrožuje největší výrobce telefonů na světě. Podobné praktiky se nelíbí společnosti Apple, jejíž designér Jony Ive veřejně osočil Xiaomi z kopírování. Podle jeho slov je kopírování produktů Applu nejen lenost, ale rovnou krádež. Na toto obvinění zareagoval spoluzakladatel společnosti Xiaomi, který prohlašuje, že Xiaomi je otevřená společnost a nenutí nikoho používat své přístroje. Podle slov Bin Lina soudí produkty od Xiaomi pouze lidé, kteří je nikdy nevyzkoušeli. Designér Applu, Jony Ive, tak může dostat Xiaomi telefon zcela zdarma, aby mohl své názory znovu přehodnotit.

Dosavadní TOP model Xiaomi Mi 4. Měl designér Applu na mysli také tento model? Dosavadní TOP model Xiaomi Mi 4. Měl designér Applu na mysli také tento telefon?

Na domácím trhu Xiaomi se blíží tvrdý boj mezi oběma společnostmi. Apple zde totiž bude velmi brzy prodávat svou novou řadu iPhonů 6, která již podle předobjednávek bude mít nejspíše úspěch.

Má designér Jony Ive pravdu a kopíruje Xiaomi produkty Applu? Podle nás do určité míry ano.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (49)