Čtyřjádrový procesor Huawei v prvních testech

huawei

Společnost Huawei představila na Mobile World Congress 2012 několik zajímavých produktů. Prohlédnout jsme si mohli velice výkonný mobil a tablet, který disponoval čtyřjádrovým procesorem. To by nebylo oproti konkurenčním produktům nic zvláštního, kdyby ovšem Huawei všechny nepřekvapil tím, že v jeho přístrojích nenajdeme procesory jako Nvidia Tegra nebo Qualcomm Snapdragon, ale vlastní čtyřjádrové procesory. Už na MWC Huawei prezentoval výkon svého procesoru, který překonával Tegru 3. My však byli zvědaví, jak dopadnou nezávislé testy.

huaweinenamark-540×377

taijiHuawei-540×316

Otestován byl přístroj Ascend D Quad XL s čtyřjádrovým procesorem K2V3 na taktu 1,5 GHz. Ten v obou testech překonal všechny své konkurenty a potvrzuje slova společnosti Huawei, že jsou schopni překonat Tegru 3.

Výsledky však musíme brát s obrovskou rezervou, neboť nevíme, jaké byly podmínky testu, ani jak by procesor dopadl v jiných testech. Přesto je i tento výsledek úctyhodný.

Co si myslíte o značce Huawei a novinkách, které představily na MWC 2012?

zdroj: androidcommunity.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)