Menu

Čtyřjádrový procesor Huawei v prvních testech

Společnost Huawei představila na Mobile World Congress 2012 několik zajímavých produktů. Prohlédnout jsme si mohli velice výkonný mobil a tablet, který disponoval čtyřjádrovým procesorem. To by nebylo oproti konkurenčním produktům nic zvláštního, kdyby ovšem Huawei všechny nepřekvapil tím, že v jeho přístrojích nenajdeme procesory jako Nvidia Tegra nebo Qualcomm Snapdragon, ale vlastní čtyřjádrové procesory. Už na MWC Huawei prezentoval výkon svého procesoru, který překonával Tegru 3. My však byli zvědaví, jak dopadnou nezávislé testy.

Otestován byl přístroj Ascend D Quad XL s čtyřjádrovým procesorem K2V3 na taktu 1,5 GHz. Ten v obou testech překonal všechny své konkurenty a potvrzuje slova společnosti Huawei, že jsou schopni překonat Tegru 3.

Výsledky však musíme brát s obrovskou rezervou, neboť nevíme, jaké byly podmínky testu, ani jak by procesor dopadl v jiných testech. Přesto je i tento výsledek úctyhodný.

Co si myslíte o značce Huawei a novinkách, které představily na MWC 2012?

zdroj: androidcommunity.com

 

Komentáře

renoar

renoar

17.3.2012 13:30

mám produkty Huawei už delší dobu v hledačku. Pokud bude cena top modelů dobrá (tím nemyslím, že bude o 2000 kč levnější než konkurence, tím by mě nepřesvědčil) tak bych byl ochoten o nich uvažovat, už jen proto, že systém je většinou čistý, jen s nějakou externí nádstavbou (shell)

Imhotep

Imhotep

17.3.2012 13:49

Hezké, ale jak budou vypadat hry optimalizované třebas na Tegru 3? Pojedou i tytho hry na K2V3 lépe nebo nee?
Dle mého názoru asi ne. Přecijen ta optimalizace je hodně důležitá a jestli se jejich procesor nerozšíří, bude výkon hezký, ale jen papírový, protože málokdo dneska vyvíjí pro něco neznámého.
nVidia boduje s podporou vývojářů, Apple s jedinečností zařízení (nejsou větší, menší a jestli budou tak HW i SW je stejný).

A chtít od tabletu/telefonu maximální výkon v OpenGL na prohlížení webu?

Tom

Tom

17.3.2012 16:41

Huawei je již nějaký ten pátek technologická špička. V oboru výstavby sítí má dobrý vývoj a velký tržní podíl. V mobilech už leccos dokázala, ale spíše v Asii. Nicméně si myslím, že v příštích pár letech je zrovna Huawei firma, která bude schopná se postavit po boku HTC, Samsungu aspol. Jak portfoliem výrobků, tak technologiemi a kvalitou.

michal císařovský

michal císařovský

17.3.2012 18:46

Vcera jsem se rozhodl ze si na misto SGS3 koupim Ascend quad XL :) a klidně se mi smějte :)

Bohda_N

Bohda_N

17.3.2012 22:27

michal císařovský: To jste velice rozumný, vybrat si mezi telefonem, který ještě nevyšel do prodeje, a telefonem, který zatím ani nebyl oficiálně oznámen! :)

Jan Adam

Jan Adam

18.3.2012 9:07

nesměju se, uvažoval jsem už o Vision, který je designově skvěle proveden s průměrnou výbavou, cenově by mohl být zajímavější, Honor taktéž. Nyní není ale nad Sony Xperia S.

RSS (komentáře k článku)