Hackněte si štěstí – chytrý náramek Feel pomůže

naramek-feel-Deep_Black_bylcph

Náramků na sledování denní aktivity už jsme viděli spoustu a nejedná se tedy o nic nového. Naopak náramek Feel na sledování emocí je zajímavou novinkou. Dle výrobce Sentio Solutions by měl ve výsledku pomoci snižovat úroveň stresu.

Náramek Feel osobním strážcem

Aby toho byl schopen, musí umět rozpoznávat emoce. Proto má na vnitřní straně zabudované senzory, které snímají odpor kůže, její teplotu a krevní puls. Ve spolupráci s dalšími senzory na pohyb je náramek schopen odhadnout, jakou aktivitu zrovna provádíte. Pokud náramek Feel vyhodnotí, že zrovna prožíváte silně negativní emoci (třeba zrovna při řízení), může vás na ni upozornit – například vibrací.

Ve většině případů ale bude náramek sledovat vaši aktivitu, emoční rozpoložení a skrz bluetooth bude posílat nasbíraná data do telefonu, kde si je můžete nechat hezky zobrazit v podobě grafů a analyzovat. Uvidíte-li tedy, že pravidelně v úterý večer dosahujete velkého vzteku nebo pocitu bezmoci, dost možná to bude signál přestat s večerním pokerem.

Kromě okamžité reakce v podobě vibrací a zpětné analýzy dat by měl náramek nabízet aktuální rady a tipy, jak se uvolnit. Dýchacím cvičením, protažením či třeba poslechem klidné hudby.

Náramek Feel - data v telefonu

CEO společnosti George Eleftheriou by rád viděl využití náramku i v oblasti terapeutické praxe. Předprodej náramku začne na jaře tohoto roku za cenu 149 $, která se následně zvedne na 199 $ (cca 5000 Kč). Dodávky prvních náramků se předpokládají v průběhu prosince.

Zdroj: mashable.com

Zbyněk Filinger
O Autorovi - Zbyněk Filinger

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)