TOPlist

Xiaomi Smart Band 9 se blíží! Nabídne úžasnou výdrž, parádní jas i lepší měření

Xiaomi Smart Band 9
  • Xiaomi Smart Band 9 nabídne hliníkovou konstrukci
  • Přinese vyšší jas i lepší výdrž baterie než jeho předchůdce
  • Také dorazí s vylepšeným sledováním životních funkcí

Chytré náramky od Xiaomi patří mezi nejoblíbenější zařízení na základní sledování fyzické aktivity a zdraví. Za velmi nízkou cenu totiž nabízejí širokou paletu funkcí a rok od roku lepší výbavu. V současnosti se čínský výrobce připravuje na uvedení nového Smart Bandu 9, který rovněž aspiruje na bestseller.

Xiaomi Smart Band 9 se už v minulosti mírně poodhalil díky certifikacím a spekulacím na sociální síti Weibo. Teď nicméně s řadou detailů přišel kolega Karel Kilián ze serveru XM.cz, který se odvolává na „mimořádně důvěryhodný zdroj“. Dle jeho informací náramek potěší parádní výdrží i hliníkovou konstrukcí.

Xiaomi Smart Band 9

U těla náramku ještě chvíli zůstaneme. Ještě než zaběhneme do detailů, můžeme s radostí říct, že Xiaomi Smart Band 9 bude využívat stejný mechanismus uchycení řemínku jako jeho předchůdce, díky čemuž jej půjde nosit nejen na ruce, ale také například na krku či na tenisce (to přijde vhod třeba při běhání). Rozměry náramku údajně činí 46,53 × 21,63 × 10,95 milimetru a váží 27,4 g.

Dominantou náramku i tentokrát zůstane jeho 1,62″ displej pilulkovitého tvaru, jenž se spolehne na panelovou technologii AMOLED, rozlišení 192×490 pixelů a plynulou 60Hz obnovovací frekvenci. Letos nás nicméně Xiaomi potěší výrazným navýšením jasu, jehož hodnota v peaku vzroste ze 600 na 1 200 nitů.

Xiaomi Smart Band 9

Ve srovnání s předešlou generací se také můžeme těšit na vyšší kapacitu baterie. 233mAh akumulátor má zajistit až 21denní výdrž, a to údajně při standardním používání. V úsporném režimu tak půjde dosáhnout ještě lepších čísel. Pokud se však chystáte používat funkci always-on displeje, počítejte jen s 9denní výdrží.

Xiaomi má i tentokrát zapracovat na kvalitě monitorování životních funkcí. Snad největšího zlepšení se podle všeho dočká sledování spánku, které se nejen zpřesní, ale také nabídne odborné rady a pokyny, jež uživatele nasměrují k lepšímu spánku. Co se sportu týče, počítat můžeme se 150 režimy a certifikací 5 ATM, díky níž si schopnosti náramku budou moct vychutnat i plavci. XM.cz dále zmiňuje upgrade vibračního motorku, jenž údajně nabídne 20 různých módů.

Momentálně bohužel není jasné, kdy přesně se Xiaomi Smart Band 9 představí oficiálně. Cena by se nijak výrazněji změnit neměla, a tak bude zařízení opět stát něco kolem tisícikoruny.

Jak se na Xiaomi Smart Band 9 těšíte vy?

Zdroj: XM.cz

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)