Chrome půjde ve stopách Opery Turbo

gch

Tahle zprávička udělá velkou radost především obyvatelům naší republiky, kteří se ve své lokalitě ani po letech nedočkali zrychlení mobilního internetu – inu, čeští operátoři nejsou terčem kritiky pro nic za nic. O tom, že třeba v části Kralup nad Vltavou nemá Vodafone ani jednu čárku signálu, radši nebudeme hovořit – to je materiál na zcela jiný, podstatně agresivnější článek.

stažený soubor

O co se ale jedná především – na povrch vyplavaly zprávy, že se Google možná chystá do svého prohlížeče Chrome implementovat připojení přes proxy síť. K čemu je taková věc dobrá? Jedná se o technologii, díky které by se zobrazované stránky nejprve prohnaly přes servery Googlu, kde by se patřičně osekala nepotřebná či zbytečně objemná data – například fotografie ve vysokém rozlišení, špatně optimalizované obrázky atd. Následně se optimalizovaná stránka odešle na vaše zařízení, které ji díky menší velikosti stáhne rychleji a navíc ještě ušetříte na měsíční FUP.

Jedná se tedy o stejnou technologii, kterou již drahnou dobu úspěšně využívá Opera pod názvem Opera Turbo či Amazon se svým prohlížečem Silk.

Zdroj: PhoneArena

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)