Chrome už bude ukazovat i loga dalších vyhledávačů

Google Chrome doplní loga dalších vyhledávačů

Díky zákonu v Rusku byl Google nepřímo donucen provést menší změny ve své aplikaci Chrome na Androidu. Dalším krokem je přidání loga dalších vyhledávačů.

Aplikace Chrome doplní v příští verzi loga dalších vyhledávačů

Chrome pro systém Android se brzy dočká menších změn. Jestliže znáte vyhledávací widget Chromu, víte, že je na něm standardně logo Googlu. Kvůli prohře u ruského soudu, se však umožnilo, aby se dalo logo ve widgetu upravit podle vybraného vyhledávače. Teď se upraví i samotná úvodní stránka, aby se na ní zobrazovaly loga konkurenčních vyhledávačů.

chrome-doplni-prohlizec-logo-android-rusko

Na nové stránce prohlížeč ukazuje ve výchozím stavu logo Googlu, pokud však máte jako hlavní zvolený jiný vyhledávač, žádné logo se nezobrazí. Od nové verze by se poté na stránce mělo zobrazit logo vašeho zvoleného vyhledávače, jako třeba Bing nebo Yandex, který můžete vidět výše.

K tomuto kroku nebyl Google přímo donucen, řekněme, že se spíše přizpůsobil nastalé situaci. Nicméně jsou i zprávy o tom, že na této nové funkci ve svém prohlížeči Google již předtím pracoval.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Používáte jiný vyhledávač, než Google?

Zdroj: androidpolice.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)