Appstore od Amazonu získává konkrétnější obrysy

amazon android

Společnost Amazon již před delší dobou oznámila vývoj vlastního elektronického obchodu Appstore s aplikacemi pro platformu Android. Google těmto aktivitám nebrání, takže takovýchto alternativních marketů existuje už teď celá řada a další se chystají. S tím, jak se blíží uvedení Appstore od Amazonu na trh (přesný termín ale ještě není znám), objevují se i první konkrétní informace o tomto obchodu.

amazon.com


Asi nejzajímavější vlastností je možnost nákupu aplikace předem, bez nutnosti v tu chvíli vlastnit a mít připojeno konkrétní zařízení s Androidem. Amazon se tak snaží po vzoru Kindlu centralizovat vše kolem uživatelského účtu bez omezení na fyzické zařízení.

Zákazník si tak například může od Amazonu objednat telefon nebo tablet s Androidem a než mu jej pošta doručí, nakoupit si pro něj rovnou i aplikace. Okamžitý zpětný efekt by to mělo mít i v e-shopu Amazonu, kdy se u daného výrobku zobrazí klasické doporučení “Zákazníci, kteří si koupili tento výrobek, zakoupili také …”, a v něm vedle příslušenství uvedený i seznam aplikací. Nákup ale bude možný samozřejmě také přímo ze zařízení pomocí mobilní verze e-shopu.

Vývojářům potom Amazon nabízí standardní funkce svého e-shopu (Amazon Appstore je v podstatě jen nová kategorie v existujícím obchodu), jejich aplikace se budou automaticky objevovat ve výsledcích hledání, seznamu bestsellerů atd. Registrační vývojářský poplatek je vyšší (99 USD) než u Googlu (25 USD), provize by ale měla být stejná jako v případě Android Marketu (tedy 70 % pro vývojáře, 30 % pro poskytovatele), nicméně Amazon bude zřejmě do cenotvorby konkrétních aplikací mluvit (což by mohlo být plus pro zákazníky), a po vzoru publikování knížek bude provádět také testování a schvalování aplikací. Aplikace budou také hodnoceny podle obsahu, a např. pornografie bude po vzoru Applu také zakázána ;). V obchodu bude možné zveřejňovat vedle placených také aplikace zdarma.

Mohlo by vás zajímat

paypal

Podrobný návod, jak zprovoznit PayPal

Návody Jan Olejník Jan Olejník
5 min. uložit na později

Komentáře (8)