Propadli jste generativní umělé inteligenci? Amazon nabízí AI kurzy úplně zdarma!

Kurzy na Amazonu zdarma
  • Amazon oznámil projekt AI Ready, který má za cíl vzdělávat veřejnost v oblasti umělé inteligence
  • Nabídne 8 různých kurzů a stipendia v hodnotě 12 milionů dolarů pro 50 tisíc studentů středních a vysokých škol
  • 93% podniků očekává, že v příštích pěti letech bude AI v běžných pracovních procesech

Amazon si je dlouhodobě jistý, že budoucnost stojí na umělé inteligenci. Rok 2023 přinesl největší boom v oblasti generativních nástrojů ve všech možných sektorech a toho si je společnost velmi dobře vědoma. A jak nejlépe docílit dalšího perspektivního vývoje? Zpřístupnit vzdělávání každému, kdo se chce učit. S tím nabídne bezplatný kurz pro 2 miliony lidí. Amazon oznámil na svém webu závazek nazvaný AI Ready, který bude poskytovat školící programy pro dospělé i mladé studenty.

Mezi hlavními body AI Ready jsou:

  • Osm druhů kurzů umělé inteligence a generativní umělé inteligence
  • Web Services Generative AI stipendium v hodnotě 12 milionů $, které poskytne 50 tisícům studentů středních i vysokých škol po celém světě přístup ke generativnímu kurzu AI vzdělávací organizace Udacity
  • Spolupráce se stránkou Code.org, která zprostředkovává hodiny kódování a také AI

Kromě oznámení hlavních bodů iniciativy také zveřejnil zajímavé zjištění ohledně budoucnosti AI a zvyšující se poptávce po zaměstnancích z tohoto oboru. Například, že najímání talentů na umělou inteligenci je aktuálně prioritou pro 70% zaměstnavatelů a také očekávají, že pracovníci budou schopni vydělat si až o 47% více, pokud se naučí s umělou inteligencí pracovat. Posledním zjištěním je, že 93% podniků očekává, že v příštích pěti letech bude AI integrována do běžných firemních procesů. Kdyby vám tuto informaci někdo řekl koncem minulého roku, pravděpodobně byste mu vůbec nevěřili.

Kurz nabídne širokou škálu znalostí i následného využití

Školení bude k dispozici jak pro obchodní a netechnické uživatele, tak pro vývojáře a naopak technicky zaměřené publikum. Pro obchodně zaměřené publikum nabídne Úvod do generativní AI, sérii tří kurzů generativní AI Learning pro osoby s rozhodovací pravomocí a Úvod do Amazon CodeWhisperer. Pro vývojáře a technicky zaměřenou část je připraveno hned pět druhů kurzů, které představí od základů inženýrství po kurz jak používat Amazon Transcribe, který převádí hlas na text pomocí rozpoznávání řeči.

Kurzy jsou dostupné v 11 jazycích, avšak čeština mezi nimi není – překvapivě. Mezi těmi nejvíce rozšířenými je němčina, španělština, francouzština, italština a portugalština. Program bude zahrnovat online kurzy a přístup k němu bude zdarma. A tak můžeme jen doufat, že rozšíření AI do rukou široké veřejnosti přinese jen samé pozitivní věci.

Why Amazon Is Launching Free AI Classes | WSJ Tech News Briefing

Why Amazon Is Launching Free AI Classes | WSJ Tech News Briefing

Vyzkoušíte některý z kurzů Amazonu?

Zdroj: About Amazon, Amazon

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)