Menu

Apple vyhrává patentový spor v Německu. Odnese to Motorola

Něměcký soud včera potvrdil, že Motorola skutečně porušuje některé patenty společnosti Apple. O jaké se jedná tentokrát? Soud jednal o patentech, které i v minulosti vzbudily velké diskuze – slide to unlock, neboli způsob odemykání dotykových telefonů. Apple podal na Motorolu žalobu ohledně porušení třech způsobů odemykání přístroje, soud uznal jen dva z nich. Způsob odemykání na tabletu XOOM podle soudu patent neporušuje.

Motorola už začíná provádět úpravy zařízení, které patenty porušují, a dá se předpokládat, že do těchto přístrojů přidá způsob odemykání právě z tabletu XOOM.

zdroj: http://siliconangle.com

 

Jak jistě víte, v současné době patří Motorola společnosti Google. Tento spor se tak stává symbolem pro boj Android vs iOS a je vidět, že v současné době se bohužel nebojuje jen v testech, ale i u soudu.

Myslíte si, že Motorola (Google) připraví odvetu?

zdroj: androidcentral.com

 

Komentáře

Jaroslav Majer

Jaroslav Majer

17.2.2012 10:56

Jednou ten Apple šlápnout vedle musí… a to je pak bude hodně mrzet… díky této patentové válce některé své zákazníky posílá ke konkurenci…

william.riker

william.riker

17.2.2012 11:00

Notoricke stezovatele kteri si pravo za kazdou ceny vynucuji soudem absolutne nesnasim, to je i jeden z duvodu proc nepouzivam Operu (kvuli ballot screen).

orgasmic

orgasmic

17.2.2012 11:04

Doufam, ze odveta bude. Ten Apple kope jako male dite.
Prodavaji predrazene hracky a jeste se chova jako male dite, kdyz je konkurence uspesnejsi…fakt necekane :)

Vasek2015

Vasek2015

17.2.2012 11:40

nevadí mi že prodávaj iPad, iPhone a podobně. Sice ta zařízení nemusím ale co mě sere je politika respektive způsob chování společnosti. Ať zůstane Apple v Americe a nesere se do Evropy a jiných světadílů

ha

ha

17.2.2012 11:41

apple už neví co bez svého guru dělat..už nic nevymyslí..sice jim tady nechal plany na 5 let ale ty už sou ted zastaraly..Timovi se prostě klepe prdelka tak nevi co ma dělat..ale on na to v brzké době doplatí…jinak s prodejem 4S si všeci koupili jenom aby uctili guru..dalši ip bude tragedie..nedivil bych se kdyby zustal vzhled zase zachovan a jen se zvětšil display a hardware

Uni

Uni

17.2.2012 11:57

orgasmic: Předražené hračky? Probůh, to je zase plk… Tablety-konkurence není schopna nabídnout nižší cenu, resp. ne za shodných kvalitativních měřítek. Mac Air, konkurence v podobě Ultrabooků, stejná písnička. iPody-stejná písnička. Pak je tu iPhone, ano, nedotovaná cena by mohla být níže, zvláště, kdy se porovná s iPod Touch. Ale prostě se to za tu cenu prodává, není co řešit(z pohledu akcionářů). Pak tu jsou desktopy, servery, tam moc nevidím, ale to jsi stejně asi nezařadil do hraček.

Jarda

Jarda

17.2.2012 12:04

Řekl bych že Ipad je nepřekonaná věc, tablety s Androidem mají o dost věčí problémy s plynulostí, zatímco Ipad si jede svižně pořád. Nicméně mi tohle od Applu příjde jako sviňárna, doufám že až Samsung či někdo vytáhne na apple s nějakými patenty tak apple prohraje na celé čáře. Moc bych se nedivil kdyby apple začal zákazníky nudit vždyť všechny Iphony, Ipady atp. vypadají pořád skoro stejně! tak proč si něco takového kupovat. když chci něco nového tak si koupím něco s novým designem a né klasiku s jen trochu lepším HW.

Uni

Uni

17.2.2012 12:18

Jarda: Ano, pak vyměnit pouzdra, držáky, klávesnici…:-)

Mr.Ferda

Mr.Ferda

17.2.2012 12:44

Kdopak má patenty na GSM technologie? Kdopak vyrábí HW pro Apple? Navíc Samsung zakáže převážet Apple zboží na svých zaoceánských lodích které vyrábí a dodávat elektřínu pro montovny iPhone ze svých elektráren které také vyrábí. Za kýmpak s brekem přišel Apple aby mu vyrobil součástky když nikdo jiný nemá tu kapacitu? Má Apple ještě neco jiného v záloze kdyby mu padl na hubu program s mobily a počítači? Jaká by byla pro Samsung ztráta kdyby skončil s mobily? Všiml by si toho vůbec?

Uni

Uni

17.2.2012 13:19

Mr.Ferda: Nic netrvá věčně, kdo by si byl pomyslel, že Sony bude prázdná slupka, Konika zabalí foťáky, do Nokie budou lít prachy UE a MS, aby značka nepadla, atd. atd. Vývoj. Samozřejmě, je lepší mít obor podnikání diverzifikovaný, Apple to ostatně dělá. Měl jako obor kompy, pak přidal MP3 přehrávače, pak telefony, pak tablety, mezi tím digitální distribuce, možná TV, rozhodně to není společnost stojící na jedné produktové řadě.

Libb76

Libb76

17.2.2012 13:25

To je zase křiku, ale na rovinu: Apple má pravdu. Oni s tím přišli, a i když tady byla dotyková zařízení i před iPhone, tak on to vymazlil prakticky k dokonalosti pro BFU.A ostatní výrobci se jen vezou a kopírují a snaží se na jeho úspěchu přiživit.
Můžeme se bavit o smysluplnosti podobných patentů a o jejich délce, ale dokud je patentové právo nastavené tak, jak je, tak mají pravdu. A i kdyby nebylo – oni prostě investovali čas a peníze do vývoje ideálního rozhraní a pak někdo přijde a za hodinku to obšlehne. Mně by se to moc nelíbilo, vám ano?

Jenda

Jenda

17.2.2012 13:33

Mám android, ale musím se malinko zastat Applu. Pokud mají třeba to odemykání patentované, Motorola to musí vědět a neměla by ho používat. Odemykat tablet přece musí jít 10-ti jinými způsoby. Ne třeba tak pohodlně nebo efektně, ale jít to musí. Přece nejsme v Číně, aby se vše bez jakékoliv ochrany kopírovalo. Jeden to vymyslí a druhý to jen obšlehne.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 20

17.2.2012 13:34

Libb76
Obecně souhlasím, ale v tomhle případě je diskutabilní, kolik času je potřeba do toho gesta investovat pro vymyšlení. Navíc nedávno tu někdo dával odkaz na dotykový mobil před iPhonem, který stejné gesto měl, takže s tím Apple nepřišel první, jen patentoval.

Jsem pro používání patentů a podobného vymáhání, ale tu komisi, co podobné patenty schvaluje, bych do jednoho vyházel.

Michal

Michal

17.2.2012 14:13

Jak už bylo i několikrát řečeno. Problém není jenom v Apple, ale hlavně v tom, že jsou patentovat hovadiny. Když si to nepatentuje Apple, tak by si to patentoval někdo jiný a prudil by třeba i Apple. No a tomu se snaží předejít (myslím tím patentováním hovadin, nikoliv věcí, které opravdu za něco stojí a stojí za to je patentovat). Než změnu u Apple bych očekával změnu patentového zákona a pravidel…

ha

ha

17.2.2012 14:30

ta patentová rada má snad akcie applu jinak to nevidim..jak jinak to odemikáni vymyslet?asi tam musijou přidat dirku na kliče nebo nevim

RSS (komentáře k článku)