Apple si nechá patentovat styl odemykání z Androidu

PatternUnlock2

Operační systém Android nabízí mnoho druhů stylů odemykání mobilního telefonu. Mezi ně se také řadí styl odemknutí pomocí znaku. Princip je velmi jednoduchý, na displeji se objeví 9 teček, pomocí kterých musíte vytvořit správný obrazec. Nyní se zdá, že si velmi podobný princip hodlá patentovat společnost Apple.

android-unlock-pattern

Jak je vidět, tak se Apple tentokrát velmi inspiroval u systému Android, ze kterého převzal princip odemykání pomocí znaku a upravil ho k obrazu svému. Apple hodlá do tohoto stylu odemknutí kromě devíti viditelných teček zakomponovat také několik neviditelných. To ale není jediná inovace, dále se také objeví možnost pauzy či systém tlaku. Při zadávání znaku by tak uživatel mohl dostat možnost zvyšovat či snižovat přitlačení prstu na displeji či zadávání znaku například na půl vteřiny pozastavit.

Apple pattern unlock

Proč se Apple pouští do patentových vod, které vlastní společnost Google, není zcela jasné. Jedno je ale zcela zřejmé – tentokrát inspirace jasně vychází ze systému Android.

Přijde vám inspirace společnosti Apple u systému Android zcela zřejmá?

Zdroj: Android Central.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)