Apple se snažil se Samsungem dohodnout mimosoudně, poté začala patentová válka

Apple-vs-Samsung1-300×196

Americká společnost Apple je dnes považována za firmu, která je kromě svých výborných produktů iPhone, iPad či iPod známá také vystupováním proti spoustě firem, které údajně porušují patenty této společnosti. Největším rivalem je již od začátku soudních sporů Samsung, který podle Applu porušuje jeden patent za druhým. Vše začalo již v roce 2010, kdy společnosti Apple došla trpělivost a začala jednat. Podle všeho se zástupci společnosti Apple snažili se Samsungem dohodnout ještě před podáním celé záležitosti k soudu, když přiletěli do Koreje mezi červencem a zářím 2010 a uskutečnily se 4 sezení. Zde Apple prezentoval v praxi, kde a jak Samsung porušuje patenty.

apple-vs-samsung-godzilla

Detaily tehdejších požadavků firmy Apple nejsou známy, takže můžeme jen spekulovat, zda by si Samsung pomohl, kdyby se s firmou Apple tehdy dohodl mimosoudně. Tak či tak Samsung na tehdejší dohodu nepřistoupil a vše tak vedlo k patentové válce.

zdroj: phandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)