Menu

Apple se snažil se Samsungem dohodnout mimosoudně, poté začala patentová válka

Americká společnost Apple je dnes považována za firmu, která je kromě svých výborných produktů iPhone, iPad či iPod známá také vystupováním proti spoustě firem, které údajně porušují patenty této společnosti. Největším rivalem je již od začátku soudních sporů Samsung, který podle Applu porušuje jeden patent za druhým. Vše začalo již v roce 2010, kdy společnosti Apple došla trpělivost a začala jednat. Podle všeho se zástupci společnosti Apple snažili se Samsungem dohodnout ještě před podáním celé záležitosti k soudu, když přiletěli do Koreje mezi červencem a zářím 2010 a uskutečnily se 4 sezení. Zde Apple prezentoval v praxi, kde a jak Samsung porušuje patenty.

Detaily tehdejších požadavků firmy Apple nejsou známy, takže můžeme jen spekulovat, zda by si Samsung pomohl, kdyby se s firmou Apple tehdy dohodl mimosoudně. Tak či tak Samsung na tehdejší dohodu nepřistoupil a vše tak vedlo k patentové válce.

zdroj: phandroid.com

 

Komentáře

bkf1

bkf1

23.3.2012 13:00

Možná že snad asi, kdoví jak to bylo, kdoví co jsme chtěli a co z toho zbylo… :D

Cezz

Cezz

23.3.2012 14:20

No podla toho, co svojho casu povedaj Jobs, chcel Apple len jedno – zastavit produkciu Androidov. Odmietal akekolvek peniaze. To sa potom nemozu cudovat, ze sa nedohodli – zvlast ak mali patent na obdlznikove zeriadenie..

BlueSeven

BlueSeven

23.3.2012 20:01

trochu off topic
oprav si tam “přiletěli do Korey”, správně má být přiletěli do Koreje

//Díky. S pozdravem J.D.

RSS (komentáře k článku)