Je to tady. Apple oficiálně vítá chytré hodinky s Androidem

android-wear-ios

Příchod hodinek Apple Watch způsobil, že spousta majitelů jablečných strojů najednou chytré hodinky začala potřebovat. Jenže pokud se tito uživatelé nerozhodnou pro hodinky od Applu, příliš možností nemají. Některé alternativy se sice nabízí (například Alcatel One Touch Watch), ale nikdy se nejednalo o nejvybavenější modely se systémem Android Wear. To se nyní mění. Google přistoupil k zajímavému, ale jistě vítanému kroku – Android Wear je nyní dostupný i pro uživatele zařízení od Applu. Co budete potřebovat? Minimálně přístroje Apple iPhone 5, 5c, 5s, 6 nebo 6 Plus s nainstalovaným systémem iOS 8.2 a novějším. Již nyní by měly být plně funkční hodinky LG Urbane a další oblíbené modely by měly brzy následovat.

Apple oficiálně vítá chytré hodinky s Androidem

Apple má své vlastní chytré hodinky a jdou na "dračku" Apple má své vlastní chytré hodinky a jdou na “dračku”

Změní tato situace razantně trh s chytrými hodinkami? Mohla by. Ovšem nevyvratitelný fakt je ten, že většina zákazníků iPhonů chce opět další zařízení od společnosti Apple a nelze předem říci, jak budou ostatní výrobci úspěšní. Co k tomu Google vedlo? Jsou to všeobecně slabé prodeje chytrých hodinek s Android Wear? Možná ano – Google by totiž získal působení svého systému na další, navíc konkurenční, platformě. Jsme moc zvědaví, jak tuto novinku “applisti” přijmou.

zdroj: phandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)