Aplikace Google+ ukazuje aktualizovaný material design a nové animace

google+ titul

Na Google Play právě dorazila aktualizovaná verze aplikace pro sociální síť Google+ . Aktualizace na verzi 5.3 sice nepřináší žádné nové funkce či jiné zásadní změny a na první pohled si možná změny ani nevšimnete ale i tak jednu přinejmenším příjemnou novinku obsahuje. Pokud totiž aktivně používáte sociální síť Google+ a  jste členy různých komunit, mohlo pro vás dříve být poměrně matoucí, že stránka komunity vypadá v podstatě stejně jako hlavní stream příspěvků. To se s touto novou aktualizací mění a stránky komunit získávají svůj nový, unikátní vzhled.

 

Na obrazovce se stránkou komunity se nově zvětšil titulní obrázek dané komunity a navíc se změnila barva horní lišty (případně i notifikační systémové lišty, používáte-li Android 5.0 a novější). Právě tato drobná změna spočívající v použití jiné barvy velmi napomáhá v orientaci, vzhledem k tomu, že horní lišta je jediný prvek, který na obrazovce v aplikaci Google+ zůstává stále a to i při posuvu stránky směrem dolů, kdy zbylé prvky zajedou mimo obrazovku.

Další drobnou změnou u aplikace Google+ je nový vzhledu je animace při obnovování informací na stránce. Ta nyní plně koresponduje s material designem tak, jak je tomu již u řady aplikací Googlu pro Android, například GMail. Tato změna animace je však podmíněna aktualizací Google Play Services na verzi 7.3.27.

Currents
Currents

Používáte na svém zařízení s Androidem aplikaci Google+ ?

 

Zdroj: AndroidPolice.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)