Menu

Aplikace Google+ ukazuje aktualizovaný material design a nové animace

Na Google Play právě dorazila aktualizovaná verze aplikace pro sociální síť Google+ . Aktualizace na verzi 5.3 sice nepřináší žádné nové funkce či jiné zásadní změny a na první pohled si možná změny ani nevšimnete ale i tak jednu přinejmenším příjemnou novinku obsahuje. Pokud totiž aktivně používáte sociální síť Google+ a  jste členy různých komunit, mohlo pro vás dříve být poměrně matoucí, že stránka komunity vypadá v podstatě stejně jako hlavní stream příspěvků. To se s touto novou aktualizací mění a stránky komunit získávají svůj nový, unikátní vzhled.

 

Na obrazovce se stránkou komunity se nově zvětšil titulní obrázek dané komunity a navíc se změnila barva horní lišty (případně i notifikační systémové lišty, používáte-li Android 5.0 a novější). Právě tato drobná změna spočívající v použití jiné barvy velmi napomáhá v orientaci, vzhledem k tomu, že horní lišta je jediný prvek, který na obrazovce v aplikaci Google+ zůstává stále a to i při posuvu stránky směrem dolů, kdy zbylé prvky zajedou mimo obrazovku.

Další drobnou změnou u aplikace Google+ je nový vzhledu je animace při obnovování informací na stránce. Ta nyní plně koresponduje s material designem tak, jak je tomu již u řady aplikací Googlu pro Android, například GMail. Tato změna animace je však podmíněna aktualizací Google Play Services na verzi 7.3.27.

Google+
Google+
Developer: Google LLC
Price: Free

Používáte na svém zařízení s Androidem aplikaci Google+ ?

 

Zdroj: AndroidPolice.com

 

Komentáře

Oskar Štejfa

z aplikace
20.4.2015 10:13

jo používám

MiLoCZE

MiLoCZE

20.4.2015 13:45

Odinstaloval jsem a zakázal. Další sběrna dat jako facebook.

lolo

lolo

20.4.2015 18:29

jedna otazka. na androide 5…xyz musim povolit g+ aby som sa dostal k fotkam.da sa to aj inak ?

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

20.4.2015 22:15

Není níc krásnějšího, když si tuto aplikaci odinstalujete a zakážete (není k tomu třeba root, jde to v nastavení). Pokud se potřebujete dostat k fotkám, nainstalujte si normální aplikaci na fotky a ne to, co Vám cpe Google s podmínkami, na základě kterých vše co vyfotíte si můžu prohlížet doma a vy s tím nic neuděláte.

Samone

Samone

21.4.2015 0:19

redakce: Z které ikonové sady je (prosím) červené g+ na obrázku se zeleným pozadím? Nebo aspoň odkus je ten obrázek? Takhle si představuju ikony na androidu viz. použitý obrázek…jednoduchost a elegance… Děkuji…

lolo

lolo

21.4.2015 11:58

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT……a ktora je ta normalna apk na fotky?

RSS (komentáře k článku)