Android a Windows ve smartphonu současně? Samsung už má patent

Samsung-Galaxy-Note-7-dualni-system-windows

Výkon telefonů roste rapidní rychlostí a s ním jejich možnosti. V mnoha případech už se rozhodujeme při koupi nových zařízení s ohledem na nadstandardní parametry v podobě zajímavějšího fotoaparátu, možnost chytrého využívání stylusu, speciálních funkcí či dalších vychytávek a výkon jako takový jde mnohokrát stranou – všechny současné vlajkové lodě už jsou totiž natolik schopné, že mnohdy lehce předeženou počítače a rozjedete na nich opravdu cokoliv. Kam dál tedy stoupat? Samsung má jasno – dva operační systémy současně.

Co s příliš dobrými telefony? Samsung jim chce nadělit dva systémy

Není sice jasné, jaké úmysly se jihokorejské technické velmoci honí hlavou, svou budoucí vizi si však pro jistotu nechala zpečetit právě domovským patentovým úřadem. Nákresy vyobrazují smartphone, na kterém může současně běžet jak Windows 10 Mobile, tak Android.

Přepínání mezi systémy i souběžné fungování

Součástí obrázků je i vysvětlení celého principu přepínání, které má hned několik verzí. Jako výchozí systém bude modelu sloužit Android, do plnohodnotného mobilního Windowsu se však bude možné dostat několika způsoby – buď otevřením dvou separátních multitasking oken vedle sebe či pod sebou nebo přetažením celé Windows obrazovky do popředí a fungovat tak pouze v tomto rozhraní.

Windows lze spustit z plochy díky ikoně podobné tradiční aplikaci. V nákresech lze i zřetelně vidět použití tradičního S Pen, který je nedílnou součástí právě řady Samsung Galaxy Note.

Galaxy Note 7

Je to opravdu krok kupředu?

Zda bude už příští výkonný Note 8 obsahovat dva systémy je zatím ve hvězdách – krok Samsungu spíše odpovídá budoucímu pojištění nápadu, který si nechce nechat vyfouknout mezi prsty. Za nás je to sice zajímavý a inovativní krok – otázkou však zůstává, jaké reálné výhody dvousečný systém přinese koncovým uživatelům a zda zbytečně neutrpí plynulost a funkčnost telefonu.

Uvítali byste možnost přepínání mezi dvěma operačními systémy?

Zdroj: pocketnow.com

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)