ZTE Nubia Z7 a Z7 mini – unikly parametry obou telefonů

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Před čtyřmi dny jsme vás informovali o prvních snímcích nového telefonu od čínského výrobce ZTE. Bohužel se však nejspíše jednalo o podvrh, což potvrzuje i včerejší únik informací od čínského centra TENAA, který certifikuje telefony z Číny. Většinou se však po certifikaci dostanou veškeré informace o zařízení na internet a výjimkou není ani ZTE Nubia Z7 a jeho zmenšený bráška Nubia Z7 mini.

ZTE Nubia Z7

Z7 s kódovým označením NX505J potvrzuje přítomnost 5,5palcového displeje s Full HD rozlišením. Taktéž se potvrdila 2GB RAM paměť, ale procesor již ukazuje první změnu. Podle spekulací se mělo jednat o Snapdragon 805, ale nakonec ZTE vsadilo na slabší verzi Snapdragon 801 taktovaný na 2,3 GHz. Vnitřní úložiště bude pouze 16GB, naštěstí bude doplněno microSD slotem. Tato i zmenšená verze budou disponovat 8Mpx zadním fotoaparátem CMOS a 5megapixelovou přední kamerkou. Velikost potěší – dočkáme se vcelku kompaktních rozměrů vzhledem k velikosti displeje zařízení – 152,7 x 76 x 8,5 mm s hmotností 168 gramů. Operační systém Android poběží ve verzi 4.4.2 KitKat.

ZTE Nubia Z7

ZTE Nubia Z7 mini

V názvu sice disponuje slůvko mini, podle parametrů byste to do této „zmenšené verze“ ale rozhodně neřekli. Displej totiž bude pouze o půl palce menší, a tedy 5″. Rozlišení zůstalo na hodnotě Full HD (1920 x 1080 pixelů). Přesný typ procesoru bohužel není znám, avšak mělo by se jednat o čtyřjádrový čipset s frekvencí 2 GHz (pravděpodobně Snapdragon 800). Ostatní specifikace jsou stejné s Nubia Z7 – 16GB vnitřní úložiště, 2GB RAM, 8Mpx zadní fotoaparát a 5Mpx přední kamerka.

ZTE Nubia Z7 mini

ZTE prozatím neuveřejnilo žádné „záchytné body“, kdy hodlá obě zařízení představit, ani zda dojde k představení obou verzí naráz, nebo jednotlivě.

Zdroj: gsmarena.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)