Další utajený foťák. ZTE oficiálně představilo mobil Axon 30

ZTE Axon 30 foťák

Čínská společnost ZTE, která je mimo jiné proslavená první sériovou výrobou mobilu s předním foťákem ukrytým pod vrstvou displeje, oficiálně ukázala další telefon s touto vlastností. Novinka Axon 30 přitom posouvá hned několik dalších aspektů na novou úroveň. Zmíněný displej má totiž například 120Hz obnovovací frekvenci nebo 360Hz odezvu na dotyk. Společnost při řešení předního focení využila například vlastní softwarový algoritmus, nezávislý grafický čip či unikátní pixelovou matici.

Po stránce výkonu je mobil vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 870G. Podporu najde v až 12GB RAM paměti, přičemž ta si dokáže virtuálně “ukrojit” až 5 gigabajtů z běžného úložiště. O klasické focení se budou starat objektivy ve složení 64mpx hlavní, 8mpx ultraširoký, 5mpx makro a 2mpx hloubkový. Přední fotoaparát, který se schoval za obrazovku, má 16 megapixelů.

ZTE Axon 30 se dál chlubí tělem o tloušťce 7,8 milimetru, hmotností 189 gramů a kapacitou baterie 4300 mAh. Ta zvládne 55W nabíjení. Telefon byl aktuálně uveden v Číně a na další trhy prý vyrazí co nevidět. Zvláštností je, že o něco lépe vybavený model Axon 30 Ultra má přední fotoaparát v “klasickém” průstřelu.

Jak moc fandíte trendu neviditelných foťáků?

Zdroj: TZ ZTE

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)