ZTE Grand S III: čínský highend se skenerem očí (první pohled)

ZTE titul

ZTE na veletrhu MWC 2015 představilo sou novou vlajkovou loď, nazvanou ZTE Grand S III. Tento chytrý telefon zaujme nejen výkonným hardwarem, ale především funkcí Eyeprint ID. Díky tomu lze telefon zabezpečit pomocí skenu vašich očí. Tato metoda je svým způsobem podobná skenerům otisků prstů, s jejichž použitím ve smartphonech se poslední dobou setkáváme čím dál častěji. Oproti otisku prstu by však měl být sken očí, přinejmenším alespoň teoreticky, hůře zfalšovatelný a tím pádem i bezpečnější. Technologie zabezpečení pomocí skenu očí se dle samotného ZTE má v budoucnu objevit u celé řady zařízení ze stáje tohoto čínského výrobce.

ZTE Grand S III nabídne IPS displej s úhlopříčkou 5,5″ a FullHD (1920 x 1080 px) rozlišením. Více než dostatečnou porci výkonu dodá čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 801, doplněný o grafiku Adreno 330. Telefon byl osazen hned 3 GB operační paměti RAM a interní úložiště nabídne kapacitu 16 GB, tu si uživatel může navýšit vložením paměťové karty microSD. ZTE Grand S III nabídne také podporu FDD-LTE, podle prvních informací však podporuje pouze frekvenční pásma 1800 a 2100 MHz. Hlavní fotoaparát má rozlišení 16 MPx. Přední kamerka, jejímž prostřednictvím probíhá oční sken, oplývá 8 MPx. Baterie má v tomto případě kapacitu 3100 mAh. Rozměry telefonu činí 155 x 77 x 9,8 mm.

První pohled

ZTE Grand S III – první pohled

ZTE Grand S III - první pohled

Fotogalerie

Co na ZTE Grand S III říkáte? Má podle vás zabezpečení skenem očí v mobilech budoucnost?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)