Žena zemřela před 7 lety kvůli chemikáliím v továrně Samsungu. Nyní se její rodina dočká kompenzace

21045055-710×473

Coby koncoví zákazníci vidíme vždy jen konečný výsledek společnosti a to v jakémkoliv odvětví. Bohužel nikdo z nás moc netuší, co všechno vlastně musí předcházet tomu, abychom si mohli koupit nějaký telefon. Nelidské podmínky nebo jiné nešvary jsou u mnohých výrobců ale zcela evidentní a u Samsungu nejde o ojedinělé záležitosti. Jistě si pamatujete kauzu na Slovensku, kde údajně mělo dojít k šikaně zaměstnanců ze strany zaměstnavatele. Nyní se objevila další zpráva, kterou se nyní Samsung pokouší zachránit. Před sedmi lety totiž zemřela na rakovinu žena ve věku 23 let, která pracovala v jedné z továren Samsungu. Důvodem onemocnění měly být chemikálie, kterými byla vystavována při své práci v továrně na výrobu procesorů.

samsung

Samsung v té době vše popřel a rodinu pozůstalých ujistil o tom, že nemoc z továrny dozajista nepochází. Po sedmi letech se však rozhodl svůj verdikt trochu pozměnit a rodině vyplatí finanční odškodné. Nepomůže však jen jedné rodině, ale nakonec i dalším zaměstnancům, kteří trpí rakovinou. Původ onemocnění však i nadále Samsung popírá. Reakce Samsungu je do jisté míry možná i odpověď na nedávnou zprávu, ve které jeden z jihokorejských politiků uvedl, že z 243 pracovníků, kteří od roku 1990 onemocněli rakovinou, pracovalo 114 z nich pro Samsung na výrobě polovodičů.

O 23leté ženě Hwang Yu-Mi byl minulý rok natočen dokument, který se zaměřuje na podmínky ve kterých pracovala a zdravotní následky. Dokument tak poodkryl Samsung trochu z jiné stránky.

Zdroj: AA.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)