Mobilní verze Googlu má už také nový zakulacený design

google zakulaceny design

S příchodem Androidu 8 Oreo se Google také rozhodl změnit design svých aplikací a služeb. Ve velkém nahrazuje hranaté prvky za modernější zakulacený design. Nyní se dostalo na mobilní verzi stránek Google.

Zakulacený design se rozšiřuje čím dál tím více

V posledních dnech a týdnech jsme mohli vidět změny designu například v prohlížeči Chrome, chytrých kartách Google anebo také v čistém Androidu, kde ve verzi 8.0 najdeme například zakulacené widgety. Tentokrát se změn dočkala hlavní stránka Googlu.

Mobilní verze vyhledávání Google se v nové zakulacené verzi postupně začíná uvolňovat. V redakci už jej na některých telefonech máme, na několika ale stále čekáme a můžeme na nich najít starší hranatý design. První změny si všimnete již na hlavní stránce, kdy má vyhledávací okno zaoblené hrany.

Dále je zakulacená i lišta s různými druhy vyhledávání jako třeba obrázky nebo zprávy. Zaoblené jsou pak i výsledky vyhledávání. A to ať už se jedná o webové stránky nebo třeba videa. Mírně se změnila barva odkazů, které jsou nyní mírně světlejší, šedé pozadí už také postupně ustupuje a nahrazuje je bílá barva.

Všimli jste si změn při vyhledávání na Googlu?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)