Xiaomi spolupracuje s Microsoftem, model Mi4 dostane Windows 10

Xiaomi Mi4 Windows 10

Vydání nového systému Windows 10, který bude dostupný pro počítače i mobilní zařízení, se plánuje na léto letošního roku. Společnost Microsoft, která za vývojem nového operačního systému stojí, nyní překvapila spoluprací s čínskou společností Xiaomi. Tvůrce oblíbených smartphonů totiž dosud vyrábí pouze telefony s vlastním operačním systémem založeným na Androidu, což by se ale mohlo brzy změnit. Cílem spolupráce je totiž vyzkoušet, jak budou vybraní uživatelé modelu Xiaomi Mi4 reagovat na systém Windows 10 ve svém telefonu. Ano, čtete dobře – Microsoft vytvoří speciální ROM pro telefon Xiaomi Mi4, na kterém poběží systém Windows 10. Softwarový gigant chce zjistit, zda může Windows 10 zaujmout i zákazníky, kteří doposud na stejném přístroji používají Android (MIUI). Zajímavé, co říkáte?

Xiaomi Windows-10-for-phones

Xiaomi nemusí být jediným výrobcem

Možná ještě zajímavější je dodatek, že v první fázi sice budou moci Windows 10 vyzkoušet pouze majitelé telefonů Xiaomi Mi4, později by ale mohlo dojít k uvolnění pro další telefony. Vypadá to, že Microsoft si s novým systémem věří. Podaří se mu uspět? Na to si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

zdroj: androidcentral.comtechcrunch.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)