Xiaomi poráží Samsung na čínském trhu. Má se Samsung bát?

samsungxuiaioni

Není žádné tajemství, že v počtu prodaných smartphonů vévodí společnost Samsung, která na většině trhů obsazuje první místo. Na čínském trhu má ovšem Samsung zdatného soupeře, který ho dokonce podle databáze testovacího nástroje AnTuTu předčil. O kom je řeč? Přeci o čínském výrobci Xiaomi, který stojí za skvělými modely řady Mi. Největším tahounem jsou logicky modely Mi-2, Mi-2s a Mi-2a.

12042822-content

Podle těchto výsledků se hned dva modely (Mi-2S a Mi-2A) dostaly do třech nejoblíbenějších telefonů na čínském trhu a první zmiňovaný dokonce porazil Samsung Galaxy S4. A to je obdivuhodné. Proč jsou vlastně tyto přístroje tak oblíbené? Je to dáno především nízkou cenou, která se s cenami na evropském trhu nedá vůbec srovnat. Skvělý hardware a nízkou cenu doprovází také výborný systém MiUi, za kterým rovněž stojí samotné Xiaomi.

Vadou na kráse je fakt, že Xiaomi má oficiální distribuci zatím a pouze v Číně. My Evropané si tedy musíme přístroje nechat poslat rovnou z Číny, což už dnes není takový problém (Rudý Android – na co si dát pozor při nákupu čínských telefonů?).

Otázka tedy zní – co by se stalo, kdyby Xiaomi expandovalo i mimo čínský trh? Líbil by se vám třeba takový Mi-2S na pultech českých obchodů?

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (74)