Xiaomi představilo tenkou 5000mAh externí baterii

6df30f4293b64181acec49b8d4fe1e19

O společnosti Xiaomi se v posledních dnech začíná mluvit stále více a více. Díky sílící pozici na trhu a stoupajícím prodejům se značka Xiaomi stává obavou velkých hráčů na trhu, čínský výrobce ale neusíná na vavřínech a kromě nových smartphonů představuje i zajímavé příslušenství. Externí baterie, které již společnost Xiaomi představila, patří mezi velmi povedené zboží se skvělým poměrem cena/výkon. V redakci jsme pro vás otestovali oblíbenou baterii s kapacitou 10400 mAh, na začátku listopadu jsme vás zase informovali o nové baterii s kapacitou 16000 mAh. Společnost Xiaomi nyní uvádí další baterii – tentokrát s kapacitou 5000 mAh a velmi tenkou konstrukcí. Kovové tělo by mělo mít tloušťku pouze 9,9 mm. Podle fotografií disponuje baterie jedním USB a jedním Micro USB konektorem.

Xiaomi_powerbank_3

Xiaomi_powerbank_4

Xiaomi_powerbank_6

Další specifikace baterie bohužel neznáme, zajímal by nás především výstupní proud. Dá se ale předpokládat, že po vzoru předchozích modelů to bude 2A výstup, který pro nabíjení současných smartphonů stačí. Baterie se v Číně začíná prodávat již nyní za cenu 49 čínských jüanů, tedy v přepočtu cca za 180 Kč bez DPH. To je na naše poměry neuvěřitelná cena, ke které se český zákazník nejspíše nikdy nepřiblíží. Dá se předpokládat, že se baterie dostane i na český trh, cena ovšem bude zcela jistě vyšší.

zdroj: gizchina.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)