Jak nalákat lidi do kostela? Zřízením Wi-Fi zdarma s názvem Godspot

Godspot – wifi – náhled

Celá situace se týká našich německých sousedů, kde se již dlouhou dobu potýkají s nízkým počtem věřících. Církev přišla se zajímavým nápadem, jak přilákat věřící do kostelů – zřídí jim internet zdarma s vtipným názvem Godspot.

Jen 8 % Němců věří v boha, zlepší to internet zdarma?

Německo patří mezi země s nejnižším počtem věřících na světě – pouze 8 % populace východního Německa věří v boha. Církev je na tom špatně a kostely musí být prodávány. Na světlo světa se ale dostalo velmi zajímavé až kuriózní řešení. Na oslavu 500. výročí reformace Martina Luthera v příštím roce chystá církev přivést až do 3000 kostelů bezplatný internet, jehož názvem je Godspot. Církev chce ukázat, že křesťanské stavby mohou být i dnes místem pro komunikaci. Pokud se plán podaří splnit, bude navíc Godspot největší sítí bezplatného internetu v celém Německu.

godspot - wifi

Vývoj bezplatných Wi-Fi připojení brzdí i současný zákon, který tvrdě stíhá uživatele či majitele bezdrátových připojení, v jejichž síti je provozováno stahování nelegálního obsahu. Jelikož by měl být ale tento zákon zrušen již letos na podzim, církvi v rozšiřování Wi-Fi sítí nic nebrání. V současné době je internet zřizován v 220 kostelech v okolí Berlína, plán 3000 by měl být hotov do května příštího roku.

Pomůže Godspot nalákat věřící do kostelů?

Pokud se projekt podaří dotáhnout do zdárného konce, rozhodně se může stát, že se návštěva kostelů zvýší. Zvlášť, pokud si uvědomíme, že Německo je na tom z pohledu bezplatných Wi-Fi hodně špatně (1 hotspot zdarma vychází na 10 000 obyvatel, v USA jich mají 5x více, ve Velké Británii dokonce 28x). Bohužel se ale nejspíše k sítím a do kostela podívají především lidé, kteří potřebují internet, a o boha se nemusí vůbec zajímat. Takže ano, návštěvníků kostelů může přibývat, ale vůbec se nemusí jednat o věřící. Jen si zkrátka turisté potřebují stáhnout mapy.

godspot

Jak se vám odvážný nápad líbí? Ocenili byste i u nás boží Wi-Fi hotspoty?

Zdroje: motherboard.vice.cominternational.eco.de.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)