Menu

Vodafone mění strategii: Neomezené příplatkové balíčky dat za 99 Kč

Vodafone dnes oznámil novou strategii, a to včetně nového reklamního sloganu „Budoucnost je úžasná. Ready?“ a identity. Pro nás je ale mnohem zajímavější druhá novinka, a to Vodafone Pass. To jsou příplatkové balíčky dat, které se přestávají počítat do datové spotřeby. Budou určeny pro nejoblíbenější kategorie aplikací, jako sociální sítě, chatování, videa a hudba.

Vodafone Pass: Čtyři nové balíčky dat

„Dnešek považujeme za významný milník na českém trhu a zásadní den pro naše zákazníky. Spouštíme pro ně unikátní službu Vodafone PASS, která přináší datování bez počítání spotřeby. Nyní mají zákazníci naprostou volnost ve využívání dat na nejoblíbenější aplikace, jako jsou sociální sítě, chaty, video a hudba,“ říká Jiří Báča, generální ředitel Vodafonu.

Co to tedy pro zákazníky Vodafonu znamená? Dnes se spouští první dva příplatkové balíčky z Vodafone Pass, za měsíc se pak spustí zbylé dva. Jakmile si uživatel aktivuje jeden nebo více balíčků, tak se mu z přestanou z určitých aplikací čerpat data, neboli v aplikacích se nebudou počítat mobilní data. Vodafone Pass se dá kombinovat v podstatě s většinou tarifů Vodafone.

Vodafone Pass

Vodafone také upozorňuje, že nabídka aplikací se v budoucnu může měnit. A které aplikace se budou podporovat?

Chat Pass

První balíček je Chat Pass, ten je od dnešního dne dostupný. Najdeme v něm podporu aplikací WhatsApp, Viber, Messenger, Telegram a Vodafone Message+. V těchto aplikacích umožní využívat posílání zpráv, obrázků, fotek, videí, emotikonů, samolepek, hlasových zpráv, dokumentů a souborů bez toho, aby se počítala data. Audio a videohovory se nepočítají. Cena je 99 Kč měsíčně.

Social Pass

Už podle názvu je jasné, že tento balíček je zaměřený na sociální sítě, a to na Facebook, Instagram, Twitter a Pinterest. Dostupný je rovněž od dnešního dne. Umožňuje bez počítaní dat sdílení a prohlížení textů, obrázků i videí. I zde je cena 99 Kč za měsíc. Do konce listopadu je zdarma.

Music Pass

Za měsíc přijde balíček zaměřený na hudbu, cena ani přesné aplikace, které se v něm objeví, zatím nejsou známé. Pravděpodobně ale půjde o Spotify, Google Play Music apod.

Video Pass

Poslední balíček se spustí také za měsíc, určen bude pro přehrávání videí. Zde se pravděpodobně dočkáme podpory YouTube. Cena není známá, ale mluví se o tom, že bude vyšší než 99 Kč.

Vše ale není tak “růžové”

Balíčky se dají využít i v zahraničí, a to v zemích zóny 1. Na první pohled to možná zní dobře, jenže i zde jsou “ALE”. Například když máte aktivovaný Social Pass a přijdete na Facebook přes webový prohlížeč, tak už se vám data budou klasicky počítat do FUP. Využívat se musí aplikace. Ale i v samotných aplikacích „číhají“ problémy.

balicky dat vodafone pass

Opět vezmeme jako příklad Social Pass, pokud video na Facebooku spustíte video, které je uložené na serverech FB, tak se data nepočítají, ale jakmile přes Facebook aplikaci spustíte YouTube video, tak se data počítají. Stejné je to například pokud otevřete odkaz v integrovaném Facebook prohlížeči.

Co říkáte na Vodafone Pass a tyto balíčky dat?

Zdroj: TZ

 

Komentáře

kubfaf

5.10.2017 18:41

Asi před hodinou jsme volali do vodafonu jak to s tím je. Tam nám řekli že se balíčky spouští od 16.10. a že social pass je zdarma pouze do listopadu.

avod

5.10.2017 19:38

Nechci tady poukazovat na zahraniční operátory, ale musím. Slovenská 4ka má po celém Slovensku neomezená data za 10€. To je podle mě revoluce. Vodafone předvádí ubohou evoluci.

avod

5.10.2017 19:42

Opravuji: neomezená data za 12 €, za 20 € neomezená data, volání i sms.

teslapc1

5.10.2017 20:29

Funguje to i přes lite verze těch aplikací ? Nebo alternativ ? Zvláště na facebooku nerad bych aby to nepočitalo jen přes ty obludné verze aplikací

Daevis

David TrlicaRedaktor 50

5.10.2017 20:58

@kubfaf: zajímavé, ve všech materiálech pro tisk, i na webu se píše, že první dva balíčky se dají aktivovat již dnes.
Ano, social pass je zdarma do konce listopadu. Od 1. prosince se platí částkou 99 Kč.

@teslapc1: Pokud nebudou Lite verze aplikací zařazeny na seznam, tak to přes ně nebude fungovat. Používat se musí přímo oficiální aplikace.

LufyCZ

5.10.2017 21:27

And there goes net neutrality :/

Kocurstvo

6.10.2017 2:52

A proč tu píšeš anglicky, ty mentále? Jestli se ti nelíbí mateřský jazyk, tak táhni do SS, tam je takovým mentosů dost, budeš se cítit jako doma

Poustevnak Fenixu

6.10.2017 7:41

To: Kocurstvo
Hlavně že má v přezdívce “CZ” :D

Mě zas zajímá jestli do videa západne i Sledovanitv.cz které Vodafone “tak nějak” podporuje. Oficiálně TV služby VDF nemá ale podporuje tuto službu. Jenže co je to platný když si na tom člověk vyplacá FUP za 1-2h?

imaster

6.10.2017 8:22

Tak snad jen ten video pass. Pokud v tom bude HBO GO a Horizon GO a ostatní televize. To by potom za 99,- dávalo smysl.

Trent

trent 0

6.10.2017 8:26

Takže tarify výhodné zase a opět jen pro operátora. Ale být mi dnes náct, tak bych možná nějakej fejsíčkovej tarif uvítal. Akorát by mi ho museli naši zaplatit.
Ovšem pro mě naprosto zbytečné tarify.

Rikardoso

rikardoso -1

6.10.2017 9:31

@kubfaf … netřeba vůbec nikam volat,v aplikaci Můj vodafone zapnuto a za pár minut sms a je to, social pass funkční…na zkoušku na 2 měsíce dobrý :)

Abkraka_a

AlešA 3

6.10.2017 9:41

Radši zůstanu u připojení turbo 40gb za 199kč s dph at žije VDFoneNet:) a živnostenský list

Dedii

6.10.2017 16:49

4ka na slovensku ma za 12€ neobmedzene data len vo vlastnej sieti , ale pokrytie je len vo vacsich mestach , takze az taká vyhra to neni

Hurec

7.10.2017 10:05

Proc tu tahate nakou slovenskou 4ku? Tohle je cesky web a resi se tady ceske veci a cesti operatori. Tohle je fakt fail. To uz tu muzu resit primo PL operatory , kteri jsou uplne jinde….

Sagitarius

sagitarius64 0

7.10.2017 22:01

Hurec:
…a nebo šamany, ti na telepatii žádnej FUP řešit nemusí, že?

RSS (komentáře k článku)