Samsung nelení, platby mobilním telefonem přijdou brzy i k nám

Visa-Samsung-uvodka

Společnost Visa, která se zabývá výrobou platební a debetních karet, oznámila, že zapojila do svého programu VDEP (Visa Digital Enablement Program) i společnost Samsung.  Program VDEP má za cíl usnadnit přístup svým partnerům ke službě VTS (Visa Token Service). Té pak bude Samsung využívat k zajištění mobilních plateb skrze svou službu Samsung Pay.

Skutečnost, že Samsung vstoupil do tohoto programu, mu poskytne záruku, že finanční instituce budou moci Samsung Pay nabízet pohodlným a jednoduchým způsobem. To by pak mělo vést k urychlení startu služby Samsung Pay po celém světě.

Visa a Samsung spojují své síly

„Samsung Pay je nyní dalším způsobem, kterým mohou zákazníci platit pomocí svých mobilních telefonů. Služba Samsung Pay používá tokeny místo reálných čísel karet, která se velice rychle stávají standardem bezpečných mobilních plateb,“ řekl výkonný viceprezident pro inovaci a strategické partnerství ve společnosti Visa Jim McCarthy. „Samsung Pay dosáhne masového přijetí u obchodníků hned prvního dne a podobným způsobem VDEP usnadňuje a umožňuje poskytovatelům plateb, finančním institucím a technologickým firmám, jako je právě Samsung, úsporně využít plných výhod tokenizační technologie a nabídnout bezpečné mobilní platby spotřebitelům po celém světě,“ dodal McCarthy.

V ČR je Visa na Samsung Pay připravena

Spolupráce Samsungu a Visy se pravděpodobně velmi brzy dotkne i našich končin. Dlouhodobě totiž patří k nejprogresivnějším zemím, co se inovací plateb týče. I to je důvod, proč je u nás po mobilních platbách taková poptávka.

„Česká republika patří v rámci Evropy k lídrům přijímání nových platebních technologií. Počet chytrých telefonů a dalších podobných se od roku zvyšuje a právě služby jako Samsung Pay svou jednoduchostí a zákaznickou pohodlností významně pomohou osvojení mobilních plateb mezi zákazníky a zajistí, že se mobilní platby brzy stanou preferovaným způsobem platby,“ uvádí David Brendl, manažer inovací Visa Europe.

Samsung Pay – Visa and Samsung introduce a new way to pay

Samsung Pay - Visa and Samsung introduce a new way to pay

Visa Digital Enablement Program

VDEP byl navržen s cílem pomoci partnerům společnosti Visa v přístupu k tokenizační technologii. Propojuje finanční instituce a technologické společnosti tak, aby bylo možné zjednodušit spouštění nových platebních a komerčních služeb. VDEP nabízí na klíč postavený komerční rámec a bezplatně propojuje technologické partnery, společnost Visa a více než 14.000 finančních institucí po celém světě. Eliminuje se tak potřeba uzavírat složité kontrakty a integrovat technologie.

Visa Token Service

Visa Token Service je nová technologie zabezpečení. Ta nahrazuje všechny citlivé informace (např. číslo účtu, datum platnosti a bezpečnostní kód) jedinečným digitálním identifikátorem. Ten pak lze následně použít ke zpracování platby, aniž by bylo nutné odkrýt zmíněné detailní informace o účtu. Používání VTS pak může zajistit, že se citlivé informace o kartě nikdy nedostanou kam nemají, a že nebudou ukládány online ani v mobilním zařízení. Zároveň právě tato změna pomůže změnit způsob, jímž lidé nakupují a platí prostřednictvím miliardy propojených zařízení.

Zdroj: VisaEurope

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek